Sveučilište u Zagrebu Agronomski fakultet
ECTS katalog 2016/2017
-
Diplomski studij
-
Agrobiznis i ruralni razvitak (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka agrobiznisa i ruralnog razvitka
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Ruralna sociologija (98328)
Žutinić, Đ.R1 60
(30+0+30)1. 6.00 Agrarna i ruralna politika 2 (144067)
Franić, R.R1 60
(20+16+24)1. 6.00 Upravljanje troškovima u agrobiznisu (87427)
Grgić, Z.R1 60
(30+16+14)1. 6.00 Istraživanje tržišta (132881)
Kovačić, D.R1 60
(40+0+20)1. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Projektni menadžment i projekti u agrobiznisu (87428)
Grgić, Z.R1 60
(30+20+10)1. 6.00 Strateški menadžment u agrobiznisu (78523)
Juračak, J.R2 60
(30+10+20)1. 6.00 Menadžment malih i srednjih poduzeća u agrobiznisu (144068)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 14.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Ruralni razvoj (98329)
Žutinić, Đ.R1 60
(30+0+30)2. 6.00 Poljoprivreda, gospodarski rast i razvitak (26381)
Hadelan, L.R1 60
(38+8+14)2. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 16.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Studiji slučaja u agrobiznisu (26453)
Grgić, Z.R1 30
(15+10+5)2. 6.00 Poslovna statistika 2 (132882)
Kolarec, B.R1 60
(30+20+10)2. 3.00 Ekonomija rada u poljoprivredi (26176)
Par, V.R1 30
(10+5+15)2. 6.00 Međunarodno poslovanje u agrobiznisu (116605)
Par, V.R1 60
(35+0+25)2. 6.00 Europska unija i zajednička poljoprivredna politika (26190)
Franić, R.R1 60
(24+8+28)2. 6.00 Operacijska istraživanja u agrobiznisu (26340)
Juračak, J.R1 60
(28+20+12)2. 6.00 Izravna prodaja i prerada na seljačkom gospodarstvu (132812)
Kovačić, D.R1 60
(48+0+12)2. 3.00 Ekonomika upotrebe resursa u agrobiznisu (26179)
Hadelan, L.R1 30
(24+2+4)2. 6.00 Sociologija održivih zajednica (143734)
Bokan, N.R1 60
(30+0+30)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Agrobiznis i ruralni razvitak (144073) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Agrobiznis i ruralni razvitak (144072) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Financijski menadžment u agrobiznisu (78530)
Grgić, Z.R1 30
(20+6+4)3. 3.00 Fondovi EU i ruralni razvoj (116612)
Mikuš, O.R2 30
(16+2+12)3. 6.00 Socioekonomske i rodne analize (144069)
Žutinić, Đ.R1 60
(20+24+16)3. 6.00 Globalna ekologija (144071)
Zgorelec, Ž.R1 60
(26+14+20)3. 3.00 Info sustavi u poljoprivredi (144070)
Grbavac, V.R1 30
(15+0+15)3. 6.00 Poljoprivredno savjetodavstvo i komunikacije (132885)
Žutinić, Đ.R1 60
(28+12+20)3. 6.00 Ekonomika infrastrukture u agrobiznisu (26178)
Franić, R.R1 60
(28+22+10)3. 3.00 Regionalni marketing (132883)
Cerjak, M.R2 30
(22+0+8)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 6.00 Upravljanje rizikom u poljoprivredi (26487)
Njavro, M.R2 60
(20+15+25)3. 3.00 Primjena marketinga i inovacije u agrobiznisu (132884)
Kovačić, D.R1 30
(12+0+18)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Agrobiznis i ruralni razvitak (131670) 280
(0+0+0)4.
-
Agroekologija
-
Agroekologija (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka agroekologije
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Gnojiva i gnojidba (144075)
Karažija, T.R1 60
(48+8+4)1. 3.00 Kemija tla (144076)
Bensa, A.R1 30
(14+14+2)1. 3.00 Fizika tla (144074)
Sraka, M.R1 30
(15+9+6)1. 6.00 Mikrobna ekologija (144078)
Blažinkov, M.R1 60
(45+10+5)1. 3.00 Postanak tla (144077)
Husnjak, S.R1 30
(14+8+8)1. 3.00 Ekofiziologija (26168)
Poljak, M.R2 30
(25+0+5)1. 6.00 Osnove biometrike (144079)
Pecina, M.R1 60
(30+18+12)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 8.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Laboratorijske metode i upravljanje podacima (116618)
Romić, M.R2 30
(14+14+2)2. 3.00 Rizosferna ekologija (26433)
Poljak, M.R2 30
(25+0+5)2. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Marketing u poljoprivredi (132889)
Kovačić, D.R1 60
(41+0+19)2. 6.00 Korištenje i zaštita voda* (144083)
Romić, D.R1 60
(34+22+4)2. 6.00 Korisne asocijacije biljaka i mikroorganizama (144083)
Sikora, S.R1 60
(40+6+14)2. 6.00 Ishrana bilja u zaštićenim prostorima (144084)
Čoga, L.R1 60
(30+24+6)2. 6.00 Precizna poljoprivreda (132890)
Kovačev, I.R1 60
(30+15+15)2. 6.00 Meliorativna pedologija (144085)
Sraka, M.R1 60
(40+15+5)2. 6.00 Mikrobna raznolikost prirodnih i antropogenih ekoloških sustava (144082)
Sikora, S.R1 60
(42+6+12)2. 6.00 Europska unija i zajednička poljoprivredna politika (26190)
Franić, R.R1 60
(24+8+28)2. 3.00 Eksperimentalni dizajn (144088)
Gunjača, J.R1 30
(15+11+4)2. 6.00 Molekularne metode u mikrobnoj agroekologiji (116622)
Mrkonjić Fuka, M.R1 60
(30+28+2)2. 6.00 Sistematika tla* (144080)
Husnjak, S.R1 60
(34+19+7)2. 3.00 Mineralogija i petrologija (144087)
Garašić, V.30
(20+10+0)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Agroekologija (144097) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Agroekologija (144096) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Sanacija i obnova oštećenih tala (116800)
Kisić, I.R1 60
(35+25+0)3. 6.00 Geomorfologija (144091)
Perica, D.R1 60
(35+20+5)3. 3.00 GMO u proizvodnji hrane (26211)
Svetec, I.R1 30
(20+0+10)3. 6.00 Ishrana bilja i kvaliteta hrane (144090)
Herak Ćustić, M.R2 60
(40+14+6)3. 6.00 Energetska iskoristivost biomase i biogoriva u poljoprivredi 2 (144089)
Voća, N.R1 60
(44+12+4)3. 6.00 Zaštita okoliša od suvišnih voda (144092)
Mustać, I.R1 60
(31+25+4)3. 6.00 Gospodarenje u ekološki osjetljivim područjima (26621)
Kisić, I.; Perčin, A.R1 60
(34+14+12)3. 6.00 Kvaliteta i zaštita tla (132892)
Sraka, M.R1 60
(45+0+15)3. 6.00 Gospodarenje melioracijskim sustavima (144094)
Šimunić, I.R1 60
(40+16+4)3. 6.00 Bakteriologija i mikologija u biotehnologiji (98343)
Blažinkov, M.R1 60
(44+4+12)3. 6.00 Biologija i ekologija divljači (144093)
Šprem, N.R1 60
(28+20+12)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 3.00 GIS i prirodni resursi (144095)
Kušan, V.30
(12+18+0)3. 3.00 Interakcije herbicida u tlu (144434)
Barić, K.R1 30
(24+6+0)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Agroekologija/Agroekologija (131672) 280
(0+0+0)4. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 3.00 Primijenjena analiza podataka (144099)
Pecina, M.R1 30
(14+8+8)4. 3.00 Vrednovanje i racionalno korištenje prostora (26776)
Husnjak, S.R1 30
(20+10+0)4. 6.00 Zaštita prirode (144100)
Španjol, Ž.60
(30+20+10)4. 3.00 Biogeokemija metala u tlu (144098)
Romić, M.R1 30
(18+8+4)4. * student treba izabrati najmanje 12 ECTS-a iz ove grupe predmeta- izborni za studij (ukupno 36 ECTS-a)
** student treba izabrati najmanje 18 ECTS-a iz ove grupe predmeta - izborni za studij (ukupno 42 ECTS-a)
ostali izborni predmeti trebaju se smarati potpuno izbornim
-
Mikrobna biotehnologija u poljoprivredi (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka agroekologije
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Fizika tla (144074)
Sraka, M.R1 30
(15+9+6)1. 6.00 Gnojiva i gnojidba (144075)
Karažija, T.R1 60
(48+8+4)1. 3.00 Kemija tla (144076)
Bensa, A.R1 30
(14+14+2)1. 3.00 Postanak tla (144077)
Husnjak, S.R1 30
(14+8+8)1. 6.00 Osnove biometrike (144079)
Pecina, M.R1 60
(30+18+12)1. 6.00 Mikrobna ekologija (144078)
Blažinkov, M.R1 60
(45+10+5)1. 3.00 Ekofiziologija (26168)
Poljak, M.R2 30
(25+0+5)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 20.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Rizosferna ekologija (26433)
Poljak, M.R2 30
(25+0+5)2. 6.00 Korisne asocijacije biljaka i mikroorganizama (144083)
Sikora, S.R1 60
(40+6+14)2. 3.00 Laboratorijske metode i upravljanje podacima (116618)
Romić, M.R2 30
(14+14+2)2. 6.00 Mikrobna raznolikost prirodnih i antropogenih ekoloških sustava (144082)
Sikora, S.R1 60
(42+6+12)2. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Sistematika tla (144080)
Husnjak, S.R1 60
(34+19+7)2. 6.00 Korištenje i zaštita voda (144083)
Romić, D.R1 60
(34+22+4)2. 6.00 Marketing u poljoprivredi (132889)
Kovačić, D.R1 60
(41+0+19)2. 6.00 Molekularne metode u mikrobnoj agroekologiji (116622)
Mrkonjić Fuka, M.R1 60
(30+28+2)2. 6.00 Mikrobiologija namirnica (26663)
Mrkonjić Fuka, M.R1 60
(44+16+0)2. 6.00 Europska unija i zajednička poljoprivredna politika (26190)
Franić, R.R1 60
(24+8+28)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Mikrobna biotehnologija u poljoprivredi (144317) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Mikrobna biotehnologija u poljoprivredi (144316) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Sanacija i obnova oštećenih tala (116800)
Kisić, I.R1 60
(35+25+0)3. 6.00 Globalna ekologija (144071)
Zgorelec, Ž.R1 60
(26+14+20)3. 6.00 Gospodarenje u ekološki osjetljivim područjima (26621)
Kisić, I.; Perčin, A.R1 60
(34+14+12)3. 3.00 GMO u proizvodnji hrane (26211)
Svetec, I.R1 30
(20+0+10)3. 6.00 Ishrana bilja i kvaliteta hrane (144090)
Herak Ćustić, M.R2 60
(40+14+6)3. 6.00 Energetska iskoristivost biomase i biogoriva u poljoprivredi 2 (144089)
Voća, N.R1 60
(44+12+4)3. 3.00 Mikrobiologija i biotehnologija vina (133168)
Sikora, S.R1 30
(16+8+6)3. 6.00 Bakteriologija i mikologija u biotehnologiji (98343)
Blažinkov, M.R1 60
(44+4+12)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Agroekologija/Mikrobna biotehnologija u poljoprivredi (131673) 280
(0+0+0)4. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 3.00 Primijenjena analiza podataka (144099)
Pecina, M.R1 30
(14+8+8)4. 3.00 Laboratorijske metode u mikrobiologiji hrane (132895)
Kozačinski, L.R1 30
(10+14+6)4.
-
Agroekologija (120.00 ECTS)
-
Biljne znanosti (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka biljnih znanosti
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Globalna ekologija (144071)
Zgorelec, Ž.R1 60
(26+14+20)1. 6.00 Biljna biotehnologija (87430)
Kereša, S.R1 60
(46+8+6)1. 6.00 Osnove biometrike (144079)
Pecina, M.R1 60
(30+18+12)1. 6.00 Biljna biokemija (64679)
Šoškić, M.R1 60
(52+8+0)1. 6.00 Menadžment malih i srednjih poduzeća u agrobiznisu (144068)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 2.00@ Sati
nastaveSem. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Formiranje prinosa ratarskih kultura (144323)
Svečnjak, Z.R1 30
(18+2+10)2. 6.00 Očuvanje biljnih genetskih izvora (144328)
Šatović, Z.R1 60
(40+12+8)2. 6.00 Oplemenjivanje na otpornost na štetočinje i abiotske stresove (144321)
Bolarić, S.R1 60
(39+20+1)2. 3.00 Oplemenjivanje oraničnih kultura (26343)
Bolarić, S.R1 30
(20+6+4)2. 6.00 Duhan i hmelj (26601)
Butorac, J.R1 60
(28+22+10)2. 6.00 Poljoprivredna fitocenologija (144324)
Leto, J.R1 60
(40+14+6)2. 3.00 Populacijska genetika u oplemenjivanju bilja (144319)
Šarčević, H.R1 30
(20+10+0)2. 3.00 Predivo bilje (26715)
Butorac, J.R1 30
(13+10+7)2. 6.00 Molekularna raznolikost i evolucija (26667)
Šatović, Z.R1 60
(40+12+8)2. 3.00 Biljna genetika (144318)
Barić, M.R1 30
(20+10+0)2. 6.00 Travnjaštvo (98351)
Bošnjak, K.R1 60
(37+15+8)2. 3.00 Eksperimentalni dizajn (144088)
Gunjača, J.R1 30
(15+11+4)2. 6.00 Oplemenjivanje vrtlarskih kultura (144320)
Bolarić, S.R1 60
(36+22+2)2. 3.00 Konzerviranje voluminozne krme (144327)
Vranić, M.R1 30
(18+9+3)2. 6.00 Žitarice – zrnate škrobnate kulture (144322)
Svečnjak, Z.R1 60
(44+12+4)2. 3.00 Oplemenjivanje voćaka i vinove loze (133065)
Pejić, I.R3 30
(18+8+4)2. 6.00 Sjemenarstvo oraničnih kultura (144326)
Carović-Stanko, K.R1 60
(44+4+12)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Biljne znanosti (144337) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Biljne znanosti (144336) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Alternativne oranične kulture i sustavi proizvodnje (144331)
Pospišil, A.R1 60
(40+12+8)3. 6.00 Biljne vrste u lovištu (144333)
Uher, D.R1 60
(34+20+6)3. 6.00 Korjenasto-gomoljaste kulture (144329)
Pospišil, M.R1 60
(40+10+10)3. 3.00 Info sustavi u poljoprivredi (144070)
Grbavac, V.R1 30
(15+0+15)3. 6.00 Kvantitativna genetika u biljnim znanostima (1443344)
Gunjača, J.R1 60
(30+23+7)3. 6.00 Proizvodnja i prerada ljekovitih i aromatičnih kultura (144335)
Grdiša, M.R1 60
(44+8+8)3. 6.00 Uljarice (144330)
Pospišil, M.R1 60
(40+10+10)3. 6.00 Krmne kulture (26646)
Maćešić, D.R1 60
(26+28+6)3. 6.00 Zrnate mahunarke u ratarstvu (144332)
Pospišil, A.R1 60
(38+12+10)3. 6.00 Molekularno oplemenjivanje bilja (134058)
Pejić, I.R3 60
(34+16+10)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Biljne znanosti (131674) 280
(0+0+0)4. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 3.00 Primijenjena analiza podataka (144099)
Pecina, M.R1 30
(14+8+8)4. U svakoj godini studija studenti mogu izabrati do 6 ECTS-a potpuno izbornih modula (moduli s bilo kojeg drugog MS studija)
-
Ekološka poljoprivreda i agroturizam (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka ekološke poljoprivrede i agroturizma
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Načela integrirane zaštite bilja (144404)
Barić, B.R1 30
(18+8+4)1. 6.00 Osnove biometrike (144079)
Pecina, M.R1 60
(30+18+12)1. 3.00 Prirodni neprijatelji i načela biološkog suzbijanja (116648)
Bažok, R.R2 30
(16+4+10)1. 6.00 Globalna ekologija (144071)
Zgorelec, Ž.R1 60
(26+14+20)1. 6.00 Organsko-biološka proizvodnja povrća (144406)
Žutić, I.R1 60
(36+12+12)1. 6.00 Ruralni turizam (116651)
Cerjak, M.R2 60
(28+12+20)1. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 6.00 Menadžment malih i srednjih poduzeća u agrobiznisu (144068)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 23.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Ekološko vinogradarstvo (26174)
Karoglan Kontić, J.R1 30
(22+6+2)2. 6.00 Poljoprivreda,turizam i ekonomski razvoj (144407)
Franić, R.60
(28+16+16)2. 6.00 Marketing u ruralnom turizmu (144408)
Cerjak, M.R2 60
(24+16+20)2. 6.00 Razvojni projekti u ruralnom turizmu (144409)
Hadelan, L.R1 60
(24+16+20)2. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 9.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Ljekovito, aromatično i medonosno bilje (143958)
Carović-Stanko, K.R1 60
(40+16+4)2. 6.00 Travnjaštvo (98351)
Bošnjak, K.R1 60
(37+15+8)2. 6.00 Europska unija i zajednička poljoprivredna politika (26190)
Franić, R.R1 60
(24+8+28)2. 6.00 Ribarstvo (26430)
Treer, T.R1 60
(32+20+8)2. 3.00 Alternativni uzgoji peradi (144411)
Bedeković, D.R1 30
(20+6+4)2. 6.00 Izvorne pasmine i njihova zaštita (143886)
Mioč, B.R1 60
(48+8+4)2. 6.00 Sigurnost hrane (143839)
Samaržija, D.R1 60
(26+16+18)2. 6.00 Med i drugi pčelinji proizvodi (26658)
Bubalo, D.R1 60
(34+20+6)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Ekološka poljoprivreda i agroturizam (144416) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Ekološka poljoprivreda i agroturizam (144415) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Repelentno i insekticidno bilje (143880)
Grdiša, M.R1 30
(20+8+2)3. 6.00 Ruralna sociologija (98328)
Žutinić, Đ.R1 60
(30+0+30)3. 6.00 Gospodarenje u ekološki osjetljivim područjima (26621)
Kisić, I.; Perčin, A.R1 60
(34+14+12)3. 6.00 Biljne vrste u lovištu (144333)
Uher, D.R1 60
(34+20+6)3. 6.00 Prerada voća i povrća (116661)
Dobričević, N.R1 60
(30+26+4)3. 6.00 Ekološko maslinarstvo (144412)
Benčić, Đ.R1 60
(36+16+8)3. 6.00 Krmne kulture (26646)
Maćešić, D.R1 60
(26+28+6)3. 6.00 Energetska iskoristivost biomase i biogoriva u poljoprivredi 2 (144089)
Voća, N.R1 60
(44+12+4)3. 6.00 Ekološki postupci u doradi i skladištenju ratarskih proizvoda (98360)
Matin, A.R1 60
(44+8+8)3. 6.00 Lovstvo (143831)
Safner, R.R1 60
(24+24+12)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 6.00 Proizvodnja i prerada jestivih i ljekovitih gljiva (157168)
Kos, I.R1 60
(40+14+6)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Ekološka poljoprivreda i agroturizam (131675) 280
(0+0+0)4. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 6.00 Ukrasne biljne vrste ruralnih vrtova (26482)
Židovec, V.R2 60
(30+16+14)4.
-
Fitomedicina (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka fitomedicine
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Fitobakteriologija i fitovirologija (26608)
Đermić, E.R1 60
(40+15+5)1. 6.00 Fitomikologija (26610)
Topolovec-Pintarić, S.R1 60
(38+17+5)1. 6.00 Osnove biometrike (144079)
Pecina, M.R1 60
(30+18+12)1. 6.00 Primijenjena entomologija (144422)
Bažok, R.R2 60
(30+22+8)1. 3.00 Prirodni neprijatelji i načela biološkog suzbijanja (116648)
Bažok, R.R2 30
(16+4+10)1. 3.00 Načela integrirane zaštite bilja (144404)
Barić, B.R1 30
(18+8+4)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 2.00@ Sati
nastaveSem. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Rijetka i ugrožena flora Hrvatske (26732)
Bogdanović, S.R1 30
(8+20+2)2. 3.00 Akarologija (144427)
Barić, B.R1 30
(14+12+4)2. 6.00 Oplemenjivanje na otpornost na štetočinje i abiotske stresove (144321)
Bolarić, S.R1 60
(39+20+1)2. 3.00 Dizajniranje i analiza pokusa u zaštiti bilja (144423)
Bažok, R.R2 30
(16+8+6)2. 3.00 Interakcija biljka patogen (144429)
Miličević, T.R1 30
(18+8+4)2. 3.00 Ekološko vinogradarstvo (26174)
Karoglan Kontić, J.R1 30
(22+6+2)2. 6.00 Trajnice u sustavu gradskog zelenila (98768)
Han Dovedan, I.R1 60
(24+10+26)2. 6.00 Molekularna raznolikost i evolucija (26667)
Šatović, Z.R1 60
(40+12+8)2. 3.00 Urbana entomologija (144430)
Mešić, A.R1 30
(18+10+2)2. 6.00 Menadžment i poduzetništvo u poljoprivredi (26298)
Par, V.R1 60
(28+18+14)2. 3.00 Eksperimentalni dizajn (144088)
Gunjača, J.R1 30
(15+11+4)2. 3.00 Biljni virusi prenosivi vektorima * (133058)
Vončina, D.R1 30
(24+4+2)2. 3.00 Urbana fitopatologija (144428)
Miličević, T.R1 30
(14+10+6)2. 3.00 Fitonematologija (144426)
Grubišić, D.R1 30
(14+13+3)2. 3.00 Štetnici i bolesti ljekovitog i aromatičnog bilja (144431)
Bažok, R.R1 30
(16+12+2)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Specijalna herbologija (144432)
Barić, K.R1 60
(36+10+14)3. 3.00 Stručni projekt-Fitomedicina (144440) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Fitomedicina (144439) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Interakcije herbicida u tlu (144434)
Barić, K.R1 30
(24+6+0)3. 6.00 Gospodarenje u ekološki osjetljivim područjima (26621)
Kisić, I.; Perčin, A.R1 60
(34+14+12)3. 6.00 Biljna biotehnologija (87430)
Kereša, S.R1 60
(46+8+6)3. 3.00 Info sustavi u poljoprivredi (144070)
Grbavac, V.R1 30
(15+0+15)3. 6.00 Upravljanje rizikom u poljoprivredi (26487)
Njavro, M.R2 60
(20+15+25)3. 6.00 Menadžment malih i srednjih poduzeća u agrobiznisu (144068)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)3. 3.00 Biljna karantena (144436)
Gotlin Čuljak, T.R1 30
(20+10+0)3. 3.00 Forenzična entomologija (144437)
Gotlin Čuljak, T.R1 30
(24+6+0)3. 6.00 Organsko-biološka proizvodnja povrća (144406)
Žutić, I.R1 60
(36+12+12)3. 3.00 Poljoprivredno savjetodavstvo u fitomedicini (144438)
Bažok, R.R1 30
(14+10+6)3. 3.00 Primjena marketinga i inovacije u agrobiznisu (132884)
Kovačić, D.R1 30
(12+0+18)3. 6.00 Zaštita uskladištenih poljoprivrednih proizvoda od štetočinja (144435)
Grubišić, D.R1 60
(26+28+6)3. 3.00 Ekologija korova (144433)
Šćepanović, M.R1 30
(20+6+4)3. 3.00 Ekologija štetnika i načela prognoze (78535)
Gotlin Čuljak, T.R1 30
(20+5+5)3. 3.00 Legislativa u zaštiti bilja (26278)
Barić, K.R1 30
(20+0+10)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 3.00 GIS i prirodni resursi (144095)
Kušan, V.30
(12+18+0)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Fitomedicina (131676) 280
(0+0+0)4. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 3.00 Oplemenjivanje voćaka i vinove loze (133065)
Pejić, I.R3 30
(18+8+4)4. * student treba izabrati najmanje 18 ECTS-a iz ove grupe predmeta (označeno: naziv predmeta*)
** student treba izabrati najmanje 12 ECTS-a iz ove grupe predmeta (označeno: naziv predmeta**)
-
Genetika i oplemenjivanje životinja (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka genetike i oplemenjivanja životinja
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Citologija (26159)
Salajpal, K.60
(56+0+4)1. 6.00 Biometrika i planiranje istraživanja na životinjama (144441)
Kapš, M.R1 60
(30+30+0)1. 6.00 Molekularna genetika životinja (144442)
Čubrić Čurik, V.R1 60
(44+12+4)1. 6.00 Varijabilnost Y kromosoma i mtDNA (144444)
Čubrić Čurik, V.R1 60
(42+14+4)1. 6.00 Uvod u SAS i R (144443)
Džidić, A.R1 60
(14+42+4)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 20.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Konzervacijska genetika (144445)
Čurik, I.R1 60
(40+12+8)2. 6.00 Endokrinologija i biologija spolnih organa (26604)
Salajpal, K.60
(45+15+0)2. 6.00 Populacijska genetika (144446)
Čurik, I.R1 60
(40+12+8)2. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Nutrigenomika životinja (87433)
Salajpal, K.R1 30
(22+0+8)2. 6.00 Molekularna raznolikost i evolucija (26667)
Šatović, Z.R1 60
(40+12+8)2. 6.00 Kinologija (143909)
Safner, R.R1 60
(24+22+14)2. 3.00 Fiziologija stresa i adaptacija (87434)
Salajpal, K.R1 30
(24+0+6)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Kvantitativna genetika (144448)
Čurik, I.R1 60
(40+12+8)3. 6.00 Upravljanje reprodukcijom domaćih životinja (144449)
Kostelić, A.60
(40+20+0)3. 3.00 Stručni projekt-Genetika i oplemenjivanje životinja (144454) 30
(0+0+30)3. 6.00 Oplemenjivanje životinja (144447)
Kapš, M.R1 60
(30+26+4)3. 3.00 Stručna praksa-Genetika i oplemenjivanje životinja (144453) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Biologija i ekologija divljači (144093)
Šprem, N.R1 60
(28+20+12)3. 6.00 Tehnologije i tehnički procesi u proizvodnji mlijeka i mesa (26742)
Salajpal, K.R1 60
(38+22+0)3. 6.00 Zdravstveni aspekti proizvodnje mesa i mlijeka (98398)
Kostelić, A.60
(40+20+0)3. 3.00 Biokemija - odabrana poglavlja (26142)
Šoškić, M.R1 30
(30+0+0)3. 3.00 Genetika i oplemenjivanje medonosnih pčela (144452)
Bubalo, D.R1 30
(18+10+2)3. 3.00 Genetika mesa (87436)
Karolyi, D.R1 30
(18+6+6)3. 3.00 Primjena marketinga i inovacije u agrobiznisu (132884)
Kovačić, D.R1 30
(12+0+18)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 3.00 Pisanje i izlaganje znanstvenog rada (144450)
Kapš, M.R1 30
(6+6+18)3. 6.00 Programiranje u programima SAS i R (144451)
Džidić, A.R1 60
(24+32+4)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Genetika i opemenjivanje životinja (131677) 280
(0+0+0)4.
-
Hortikultura (120.00 ECTS)
-
Povrćarstvo (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka hortikulture
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove biometrike (144079)
Pecina, M.R1 60
(30+18+12)1. 6.00 Principi i perspektive ishrane u hortikulturi (144455)
Herak Ćustić, M.R2 60
(40+10+10)1. 6.00 Suvremena tehnologija uzgoja povrća (26742)
Toth, N.R1 60
(24+28+8)1. 6.00 Biološki i ekološki čimbenici uzgoja povrća (144456)
Toth, N.R1 60
(24+28+8)1. 6.00 Biljna biokemija (64679)
Šoškić, M.R1 60
(52+8+0)1. 6.00 Organsko-biološka proizvodnja povrća (144406)
Žutić, I.R1 60
(36+12+12)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 8.00@ Sati
nastaveSem. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Kvaliteta voća, povrća i prerađevina (26271)
Dobričević, N.R1 60
(28+26+6)2. 6.00 Tehnološki postupci obrade hortikulturnih sirovina (86027)
Voća, S.R1 60
(44+12+4)2. 6.00 Oplemenjivanje vrtlarskih kultura (144320)
Bolarić, S.R1 60
(36+22+2)2. 6.00 Suvremena proizvodnja aromatičnog i ljekovitog bilja (144459)
Žutić, I.R1 60
(16+16+28)2. 6.00 Ishrana bilja u zaštićenim prostorima (144084)
Čoga, L.R1 60
(30+24+6)2. 3.00 Eksperimentalni dizajn (144088)
Gunjača, J.R1 30
(15+11+4)2. 6.00 Oplemenjivanje na otpornost na štetočinje i abiotske stresove (144321)
Bolarić, S.R1 60
(39+20+1)2. 6.00 Molekularna raznolikost i evolucija (26667)
Šatović, Z.R1 60
(40+12+8)2. 3.00 Biljna genetika (144318)
Barić, M.R1 30
(20+10+0)2. 6.00 Programiranje i projektiranje sustava navodnjavanja (144457)
Romić, D.R1 60
(36+18+6)2. 6.00 Tehnika u uzgoju povrća i ukrasnog bilja (116670)
Sito, S.R1 60
(30+24+6)2. 6.00 Zaštićeni prostori (144006)
Benko, B.R1 60
(28+20+12)2. 3.00 Instrumentalne metode kemijske analize (26233)
Bujan, M.R1 30
(10+20+0)2. 3.00 Principi i metode determinacije biljaka (26721)
Britvec, M.R1 30
(8+20+2)2. 3.00 Rijetka i ugrožena flora Hrvatske (26732)
Bogdanović, S.R1 30
(8+20+2)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Povrćarstvo (144467) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Povrćarstvo (144466) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Fitofarmacija u hortikulturi (144462)
Mešić, A.R1 60
(45+11+4)3. 3.00 Načela integrirane zaštite bilja (144404)
Barić, B.R1 30
(18+8+4)3. 6.00 Biljna biotehnologija (87430)
Kereša, S.R1 60
(46+8+6)3. 6.00 Komunikacijski sustavi (144463)
Grbavac, V.R1 60
(30+15+15)3. 6.00 Korjenasto-gomoljaste kulture (144329)
Pospišil, M.R1 60
(40+10+10)3. 6.00 Menadžment malih i srednjih poduzeća u agrobiznisu (144068)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)3. 6.00 Molekularno oplemenjivanje bilja (134058)
Pejić, I.R3 60
(34+16+10)3. 3.00 Agrobiotopi zaštićenih prostora (144460)
Benko, B.R1 30
(14+12+4)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 6.00 Samonikle biljne vrste i uporabna vrijednost (144465)
Dujmović Purgar, D.R1 60
(36+16+8)3. 3.00 GIS u ekologiji bilja (144461)
Ljubičić, I.R1 30
(20+8+2)3. 6.00 Proizvodnja i prerada jestivih i ljekovitih gljiva (157168)
Kos, I.R1 60
(40+14+6)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Hortikultura/Povrćarstvo (131678) 280
(0+0+0)4. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 6.00 Fiziološki procesi ubranog voća i povrća (144468)
Dobričević, N.R1 60
(20+28+12)4. 3.00 Hidroponski uzgoj povrća i cvijeća (144469)
Benko, B.R1 30
(14+14+2)4. 3.00 Populacijska genetika u oplemenjivanju bilja (144319)
Šarčević, H.R1 30
(20+10+0)4. 3.00 Primijenjena analiza podataka (144099)
Pecina, M.R1 30
(14+8+8)4. 3.00 Proizvodnja sjemena povrća (144470)
Žutić, I.R1 30
(14+14+2)4. 3.00 Štetočinje povrća (133163)
Miličević, T.R1 30
(24+6+0)4. * student treba izabrati najmanje 30 ECTS-a iz ove grupe predmeta
-
Ukrasno bilje (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka hortikulture
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove biometrike (144079)
Pecina, M.R1 60
(30+18+12)1. 6.00 Principi i perspektive ishrane u hortikulturi (144455)
Herak Ćustić, M.R2 60
(40+10+10)1. 6.00 Fiziološki aspekti uzgoja cvjećarskih kultura (157403)
Prebeg, T.R1 60
(44+8+8)1. 6.00 Biljna biokemija (64679)
Šoškić, M.R1 60
(52+8+0)1. 6.00 Okolišni čimbenici u ukrasnoj hortikulturi (144492)
Prebeg, T.R1 60
(46+8+6)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 14.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Cvjećarstvo 2 (144493)
Han Dovedan, I.R1 60
(20+14+26)2. 6.00 Parkovna dendrologija 2 (86378)
Karlović, K.R2 60
(15+25+20)2. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Rijetka i ugrožena flora Hrvatske (26732)
Bogdanović, S.R1 30
(8+20+2)2. 6.00 Očuvanje biljnih genetskih izvora (144328)
Šatović, Z.R1 60
(40+12+8)2. 3.00 Eksperimentalni dizajn (144088)
Gunjača, J.R1 30
(15+11+4)2. 6.00 Programiranje i projektiranje sustava navodnjavanja (144457)
Romić, D.R1 60
(36+18+6)2. 6.00 Trajnice u sustavu gradskog zelenila (98768)
Han Dovedan, I.R1 60
(24+10+26)2. 6.00 Ukrasne biljne vrste ruralnih vrtova (26482)
Židovec, V.R2 60
(30+16+14)2. 3.00 Principi i metode determinacije biljaka (26721)
Britvec, M.R1 30
(8+20+2)2. 3.00 Instrumentalne metode kemijske analize (26233)
Bujan, M.R1 30
(10+20+0)2. 3.00 Biljna genetika (144318)
Barić, M.R1 30
(20+10+0)2. 6.00 Suvremena proizvodnja aromatičnog i ljekovitog bilja (144459)
Žutić, I.R1 60
(16+16+28)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Ukrasno bilje (144500) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Ukrasno bilje (144499) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Gospodarenje melioracijskim sustavima (144094)
Šimunić, I.R1 60
(40+16+4)3. 6.00 Biljna biotehnologija (87430)
Kereša, S.R1 60
(46+8+6)3. 6.00 Komunikacijski sustavi (144463)
Grbavac, V.R1 60
(30+15+15)3. 3.00 Dorada hortikulturnih sirovina za dekorativnu primjenu (144496)
Voća, S.R1 30
(14+12+4)3. 3.00 Načela integrirane zaštite bilja (144404)
Barić, B.R1 30
(18+8+4)3. 6.00 Proizvodnja i prerada ljekovitih i aromatičnih kultura (144335)
Grdiša, M.R1 60
(44+8+8)3. 6.00 Tehnologija dorade i skladištenja cvijeća (144498)
Krička, T.R1 60
(44+12+4)3. 3.00 Ukrasne voćne vrste (144495)
Skendrović Babojelić, M.R2 30
(22+4+4)3. 3.00 Uređenje interijera biljem (144497)
Židovec, V.R2 30
(10+12+8)3. 3.00 Uvod u hortikulturnu terapiju (133172)
Poje, M.R1 30
(10+14+6)3. 6.00 Molekularno oplemenjivanje bilja (134058)
Pejić, I.R3 60
(34+16+10)3. 6.00 Samoniklo voće (144488)
Duralija, B.R1 60
(28+24+8)3. 6.00 Fitofarmacija u hortikulturi (144462)
Mešić, A.R1 60
(45+11+4)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 6.00 Samonikle biljne vrste i uporabna vrijednost (144465)
Dujmović Purgar, D.R1 60
(36+16+8)3. 6.00 Proizvodnja jagodastog voća (144464)
Duralija, B.R1 60
(20+28+12)3. 3.00 GIS u ekologiji bilja (144461)
Ljubičić, I.R1 30
(20+8+2)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Hortikultura/Ukrasno bilje (131681) 300
(0+0+300)4. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 6.00 Tehnika u uzgoju povrća i ukrasnog bilja (116670)
Sito, S.R1 60
(30+24+6)4. 3.00 Populacijska genetika u oplemenjivanju bilja (144319)
Šarčević, H.R1 30
(20+10+0)4. 3.00 Hidroponski uzgoj povrća i cvijeća (144469)
Benko, B.R1 30
(14+14+2)4. 3.00 Primijenjena analiza podataka (144099)
Pecina, M.R1 30
(14+8+8)4. 6.00 Molekularna raznolikost i evolucija (26667)
Šatović, Z.R1 60
(40+12+8)4.
-
Vinogradarstvo i vinarstvo (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka hortikulture
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Ampelografija (144472)
Maletić, E.R1 60
(32+20+8)1. 3.00 Biologija i ekologija vinove loze (26589)
Karoglan Kontić, J.R2 30
(20+4+6)1. 6.00 Osnove biometrike (144079)
Pecina, M.R1 60
(30+18+12)1. 6.00 Principi i perspektive ishrane u hortikulturi (144455)
Herak Ćustić, M.R2 60
(40+10+10)1. 3.00 Tehnologija vina (144471)
Jeromel, A.R1 30
(20+10+0)1. 6.00 Biljna biokemija (64679)
Šoškić, M.R1 60
(52+8+0)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 11.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Kemija mošta i vina (144474)
Jeromel, A.R1 60
(40+20+0)2. 3.00 Tehnologija proizvodnje grožđa (144473)
Kozina, B.30
(12+14+4)2. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 21.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Rijetka i ugrožena flora Hrvatske (26732)
Bogdanović, S.R1 30
(8+20+2)2. 3.00 Oplemenjivanje voćaka i vinove loze (133065)
Pejić, I.R3 30
(18+8+4)2. 3.00 Proizvodnja stolnog grožđa (88118)
Kozina, B.30
(15+14+1)2. 3.00 Ekološko vinogradarstvo (26174)
Karoglan Kontić, J.R1 30
(22+6+2)2. 3.00 Eksperimentalni dizajn (144088)
Gunjača, J.R1 30
(15+11+4)2. 6.00 Lozno rasadničarstvo (144475)
Maletić, E.R1 60
(36+18+6)2. 6.00 Maslinarstvo (144476)
Benčić, Đ.R1 60
(30+25+5)2. 6.00 Molekularna raznolikost i evolucija (26667)
Šatović, Z.R1 60
(40+12+8)2. 3.00 Principi i metode determinacije biljaka (26721)
Britvec, M.R1 30
(8+20+2)2. 3.00 Biljna genetika (144318)
Barić, M.R1 30
(20+10+0)2. 3.00 Instrumentalne metode kemijske analize (26233)
Bujan, M.R1 30
(10+20+0)2. 6.00 Programiranje i projektiranje sustava navodnjavanja (144457)
Romić, D.R1 60
(36+18+6)2. 6.00 Planiranje tehnike u podrumarstvu (116683)
Sito, S.R1 60
(30+20+10)2. 6.00 Suvremena proizvodnja aromatičnog i ljekovitog bilja (144459)
Žutić, I.R1 60
(16+16+28)2. 6.00 Bolesti vinove loze (133165)
Vončina, D.R1 60
(40+12+8)2. 6.00 Tehnika u uzgoju povrća i ukrasnog bilja (116670)
Sito, S.R1 60
(30+24+6)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Vinogradarstvo i vinarstvo (144482) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Vinogradarstvo i vinarstvo (144481) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Senzorna svojstva i ocjenjivanje vina (144477)
Jeromel, A.R1 30
(10+20+0)3. 6.00 Molekularno oplemenjivanje bilja (134058)
Pejić, I.R3 60
(34+16+10)3. 6.00 Fitofarmacija u hortikulturi (144462)
Mešić, A.R1 60
(45+11+4)3. 3.00 Kakvoća rakija od grožđa i drugog voća (144478)
Tupajić, P.R1 30
(8+16+6)3. 6.00 Biljna biotehnologija (87430)
Kereša, S.R1 60
(46+8+6)3. 6.00 Komunikacijski sustavi (144463)
Grbavac, V.R1 60
(30+15+15)3. 6.00 Menadžment malih i srednjih poduzeća u agrobiznisu (144068)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)3. 3.00 Mikrobiologija i biotehnologija vina (133168)
Sikora, S.R1 30
(16+8+6)3. 6.00 Tehnika u voćarstvu i vinogradarstvu (116753)
Sito, S.R1 60
(30+24+6)3. 6.00 Gospodarenje melioracijskim sustavima (144094)
Šimunić, I.R1 60
(40+16+4)3. 6.00 Vinogradarstvo i vina svijeta (144479)
Preiner, D.R3 60
(36+12+12)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 6.00 Ekološko maslinarstvo (144412)
Benčić, Đ.R1 60
(36+16+8)3. 3.00 Načela integrirane zaštite bilja (144404)
Barić, B.R1 30
(18+8+4)3. 3.00 Znanstvena dostignuća u vinogradarstvu i vinarstvu (144480)
Preiner, D.R2 30
(20+4+6)3. 3.00 GIS u ekologiji bilja (144461)
Ljubičić, I.R1 30
(20+8+2)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Hortikultura/Vinogradarstvo i vinarstvo (131679) 280
(0+0+0)4. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 3.00 Populacijska genetika u oplemenjivanju bilja (144319)
Šarčević, H.R1 30
(20+10+0)4. 3.00 Primijenjena analiza podataka (144099)
Pecina, M.R1 30
(14+8+8)4. * student je obavezan izabrati ukupno 33 ECTS boda iz skupine označenih predmeta
-
Voćarstvo (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka hortikulture
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove biometrike (144079)
Pecina, M.R1 60
(30+18+12)1. 6.00 Primijenjene tehnologije uzgoja voća (144484)
Skendrović Babojelić, M.R2 60
(40+12+8)1. 6.00 Principi i perspektive ishrane u hortikulturi (144455)
Herak Ćustić, M.R2 60
(40+10+10)1. 6.00 Rasadničarstvo voćarskih kultura (144483)
Čmelik, Z.R1 60
(24+28+8)1. 6.00 Biljna biokemija (64679)
Šoškić, M.R1 60
(52+8+0)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 2.00@ Sati
nastaveSem. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Rijetka i ugrožena flora Hrvatske (26732)
Bogdanović, S.R1 30
(8+20+2)2. 6.00 Tehnološki postupci obrade hortikulturnih sirovina (86027)
Voća, S.R1 60
(44+12+4)2. 6.00 Oplemenjivanje na otpornost na štetočinje i abiotske stresove (144321)
Bolarić, S.R1 60
(39+20+1)2. 6.00 Oplemenjivanje vrtlarskih kultura (144320)
Bolarić, S.R1 60
(36+22+2)2. 6.00 Kvaliteta voća, povrća i prerađevina (26271)
Dobričević, N.R1 60
(28+26+6)2. 6.00 Maslinarstvo (144476)
Benčić, Đ.R1 60
(30+25+5)2. 6.00 Suptropsko voćarstvo (144487)
Benčić, Đ.R1 60
(30+25+5)2. 6.00 Temelji voćarstva (144485)
Fruk, G.R2 60
(44+8+8)2. 6.00 Molekularna raznolikost i evolucija (26667)
Šatović, Z.R1 60
(40+12+8)2. 3.00 Principi i metode determinacije biljaka (26721)
Britvec, M.R1 30
(8+20+2)2. 3.00 Oplemenjivanje voćaka i vinove loze (133065)
Pejić, I.R3 30
(18+8+4)2. 3.00 Instrumentalne metode kemijske analize (26233)
Bujan, M.R1 30
(10+20+0)2. 3.00 Biljna genetika (144318)
Barić, M.R1 30
(20+10+0)2. 3.00 Eksperimentalni dizajn (144088)
Gunjača, J.R1 30
(15+11+4)2. 6.00 Kontinentalno voćarstvo (144486)
Čmelik, Z.R1 60
(28+24+8)2. 6.00 Ishrana bilja u zaštićenim prostorima (144084)
Čoga, L.R1 60
(30+24+6)2. 6.00 Programiranje i projektiranje sustava navodnjavanja (144457)
Romić, D.R1 60
(36+18+6)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Voćarstvo (144491) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Voćarstvo (144490) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Molekularno oplemenjivanje bilja (134058)
Pejić, I.R3 60
(34+16+10)3. 3.00 Kakvoća rakija od grožđa i drugog voća (144478)
Tupajić, P.R1 30
(8+16+6)3. 6.00 Biljna biotehnologija (87430)
Kereša, S.R1 60
(46+8+6)3. 6.00 Komunikacijski sustavi (144463)
Grbavac, V.R1 60
(30+15+15)3. 3.00 Načela integrirane zaštite bilja (144404)
Barić, B.R1 30
(18+8+4)3. 6.00 Ekološko maslinarstvo (144412)
Benčić, Đ.R1 60
(36+16+8)3. 6.00 Fitofarmacija u hortikulturi (144462)
Mešić, A.R1 60
(45+11+4)3. 6.00 Menadžment malih i srednjih poduzeća u agrobiznisu (144068)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)3. 6.00 Specifičnosti tehnologije čuvanja i pakiranja voća (144489)
Jemrić, T.R2 60
(36+16+8)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 6.00 Proizvodnja jagodastog voća (144464)
Duralija, B.R1 60
(20+28+12)3. 6.00 Samoniklo voće (144488)
Duralija, B.R1 60
(28+24+8)3. 3.00 GIS u ekologiji bilja (144461)
Ljubičić, I.R1 30
(20+8+2)3. 6.00 Tehnika u voćarstvu i vinogradarstvu (116753)
Sito, S.R1 60
(30+24+6)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Hortikultura/Voćarstvo (131680) 280
(0+0+0)4. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 3.00 Populacijska genetika u oplemenjivanju bilja (144319)
Šarčević, H.R1 30
(20+10+0)4. 3.00 Primijenjena analiza podataka (144099)
Pecina, M.R1 30
(14+8+8)4. 6.00 Fiziološki procesi ubranog voća i povrća (144468)
Dobričević, N.R1 60
(20+28+12)4.
-
Povrćarstvo (120.00 ECTS)
-
Hranidba životinja i hrana (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka hranidbe životinja i hrane
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Kemija i kontrola hrane za životinje (26249)
Bujan, M.R1 60
(36+12+12)1. 3.00 Biologija probave i metabolizam (26590)
Salajpal, K.30
(28+2+0)1. 3.00 Biokemija - odabrana poglavlja (26142)
Šoškić, M.R1 30
(30+0+0)1. 6.00 Opća hranidba životinja (144504)
Pintar, J.R1 60
(38+18+4)1. 6.00 Hrana za životinje (144502)
Grbeša, D.R1 60
(24+30+6)1. 6.00 Hranidba preživača (144503)
Grbeša, D.R1 60
(38+18+4)1. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 6.00 Metode vrednovanja hrane za životinje (157136)
Kljak, K.R1 60
(30+28+2)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 20.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Tehnika proizvodnje hrane za životinje (144506)
Krička, T.R1 60
(44+12+4)2. 6.00 Hranidba peradi i kunića (144505)
Pintar, J.R1 60
(30+18+12)2. 6.00 Hranidba svinja (116758)
Pintar, J.R1 60
(40+12+8)2. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Hranidba u akvakulturi (26226)
Aničić, I.R1 60
(20+32+8)2. 3.00 Zdravstveni aspekti hranidbe životinja (144507)
Kostelić, A.30
(20+10+0)2. 6.00 Marketing u poljoprivredi (132889)
Kovačić, D.R1 60
(41+0+19)2. 3.00 Alternativni uzgoji peradi (144411)
Bedeković, D.R1 30
(20+6+4)2. 6.00 Hranidba konja i kućnih ljubimaca (133174)
Kiš, G.60
(40+10+10)2. 6.00 Sigurnost hrane (143839)
Samaržija, D.R1 60
(26+16+18)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Hranidba životinja i hrana (144511) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Hranidba životinja i hrana (144510) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Biometrika i planiranje istraživanja na životinjama (144441)
Kapš, M.R1 60
(30+30+0)3. 6.00 Uljarice (144330)
Pospišil, M.R1 60
(40+10+10)3. 6.00 Upravljanje reprodukcijom domaćih životinja (144449)
Kostelić, A.60
(40+20+0)3. 6.00 Upravljanje troškovima u agrobiznisu (87427)
Grgić, Z.R1 60
(30+16+14)3. 6.00 Krmne kulture (26646)
Maćešić, D.R1 60
(26+28+6)3. 6.00 Uvod u SAS i R (144443)
Džidić, A.R1 60
(14+42+4)3. 3.00 Hranidba goveda u proizvodnji mesa (144509)
Kiš, G.30
(22+6+2)3. 3.00 Precizna hranidba ovaca i koza (144508)
Kiš, G.30
(20+6+4)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 3.00 Pisanje i izlaganje znanstvenog rada (144450)
Kapš, M.R1 30
(6+6+18)3. 6.00 Menadžment malih i srednjih poduzeća u agrobiznisu (144068)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Hranidba životinja i hrana (131682) 280
(0+0+0)4. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 3.00 Konzerviranje voluminozne krme (144327)
Vranić, M.R1 30
(18+9+3)4. 6.00 Travnjaštvo (98351)
Bošnjak, K.R1 60
(37+15+8)4. 6.00 Kinologija (143909)
Safner, R.R1 60
(24+22+14)4. 6.00 Proizvodnja ovčjeg i kozjeg mlijeka (144512)
Prpić, Z.R1 60
(40+14+6)4. 6.00 Žitarice – zrnate škrobnate kulture (144322)
Svečnjak, Z.R1 60
(44+12+4)4. 3.00 Fiziologija stresa i adaptacija (87434)
Salajpal, K.R1 30
(24+0+6)4.
-
Krajobrazna arhitektura (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka krajobrazne arhitekture
(mag. ing. prosp. arch.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Krajobrazno oblikovanje -studio 1 (144514)
Aničić, B.R1 60
(18+20+22)1. 6.00 Teorija zaštitnog planiranja (26475)
Butula, S.R1 60
(30+0+30)1. 6.00 Krajobrazno planiranje - Studio (144515)
Butula, S.R1 60
(18+8+34)1. 6.00 Urbanističko planiranje (144516)
Dimitrovska Andrews, K.R2 60
(20+25+15)1. 6.00 Ekološka psihologija (144513)
Jelić, M.R2 60
(30+0+30)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 20.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Zaštitno okolišno planiranje - Studio (144518)
Butula, S.R1 60
(22+4+34)2. 6.00 Krajobrazno oblikovanje-studio 2 (144517)
Aničić, B.R2 60
(20+20+20)2. 6.00 Teorija krajobraznog oblikovanja (157468)
Rechner Dika, I.R1 60
(35+19+6)2. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Razvoj poljoprivrede i ruralnog prostora (144521)
Grgić, I.R1 60
(32+16+12)2. 6.00 Sistematika tla (144080)
Husnjak, S.R1 60
(34+19+7)2. 6.00 Biljna raznolikost Hrvatske (144522)
Bogdanović, S.R1 60
(30+25+5)2. 6.00 Zaštita prirode (144100) 60
(30+20+10)2. 6.00 Operacijska istraživanja u agrobiznisu (26340)
Juračak, J.R1 60
(28+20+12)2. 6.00 Elementi i dinamika krajobraza (144520)
Toskić, A.60
(28+32+0)2. 6.00 Tendencije u suvremenoj krajobraznoj arhitekturi (144519)
Rechner Dika, I.R1 60
(30+20+10)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Krajobrazna arhitektura (144529) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Krajobrazna arhitektura (144528) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 3.00 Krš kao prostorni fenomen (26269)
Perica, D.R1 30
(20+5+5)3. 3.00 Uređivanje voda (144525)
Šimunić, I.R1 30
(20+8+2)3. 12.00 Arhitektonsko projektiranje-Studio (144523)
Stergaršek, S.R1 120
(30+82+8)3. 6.00 Uređenje ruralnog krajobraza (144524)
Aničić, B.R1 60
(15+5+40)3. 3.00 Etika okoliša (26189)
Trako Poljak, T.30
(15+0+15)3. 3.00 Metode istraživanja u društvenim znanostima (144526)
Čaldarović, O.R1 30
(10+20+0)3. 3.00 Kultura građenja (144527)
Stergaršek, S.R2 30
(15+15+0)3. 6.00 Osnove biometrike (144079)
Pecina, M.R1 60
(30+18+12)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Krajobrazna arhitektura (131683) 280
(0+0+0)4. * student treba izabrati najmanje 18 ECTS-a iz ove grupe predmeta
** student treba izabrati najmanje 12 ECTS-a iz ove grupe predmeta
-
Poljoprivredna tehnika (120.00 ECTS)
-
Mehanizacija (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka poljoprivredne tehnike
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove biometrike (144079)
Pecina, M.R1 60
(30+18+12)1. 6.00 Poljoprivredna tehnika II (144532)
Filipović, D.R1 60
(30+30+0)1. 3.00 Tehnička fizika u poljoprivredi (26464)
Pliestić, S.R1 30
(20+8+2)1. 6.00 Izabrana poglavlja procesne tehnike (144530)
Krička, T.R1 60
(44+12+4)1. 6.00 Poljoprivredno inženjerstvo (144531)
Mustać, I.R1 60
(38+18+4)1. 3.00 Matematika 2 (133208)
Ninčević, M.R1 30
(30+0+0)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 2.00@ Sati
nastaveSem. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Samokretni poljoprivredni strojevi (144533)
Filipović, D.R1 60
(30+30+0)2. 6.00 Strojevi i oprema u mlinarstvu (26452)
Jukić, Ž.R2 60
(44+12+4)2. 6.00 Metode ocjene tehničkih značajki poljoprivrednih strojeva (134081)
Kovačev, I.R1 60
(40+16+4)2. 6.00 Tehnologija i organizacija transportnih sustava u poljoprivredi (144580)
Pliestić, S.R1 60
(35+19+6)2. 6.00 Tehnika proizvodnje hrane za životinje (144506)
Krička, T.R1 60
(44+12+4)2. 6.00 Precizna poljoprivreda (132890)
Kovačev, I.R1 60
(30+15+15)2. 3.00 Eksperimentalni dizajn (144088)
Gunjača, J.R1 30
(15+11+4)2. 6.00 Planiranje tehnike u podrumarstvu (116683)
Sito, S.R1 60
(30+20+10)2. 6.00 Tehnika u uzgoju povrća i ukrasnog bilja (116670)
Sito, S.R1 60
(30+24+6)2. 6.00 Kvaliteta voća, povrća i prerađevina (26271)
Dobričević, N.R1 60
(28+26+6)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Mehanizacija (144539) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Mehanizacija (144538) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Fizika tla (144074)
Sraka, M.R1 30
(15+9+6)3. 6.00 Automatizacija poljoprivrednih procesa (26135)
Pliestić, S.R1 60
(40+14+6)3. 6.00 Hlađenje i rashladni sustavi u poljoprivredi (144536)
Pliestić, S.R1 60
(40+14+6)3. 3.00 Info sustavi u poljoprivredi (144070)
Grbavac, V.R1 30
(15+0+15)3. 6.00 Tehnologija dorade i skladištenja cvijeća (144498)
Krička, T.R1 60
(44+12+4)3. 6.00 Energetska iskoristivost biomase i biogoriva u poljoprivredi 2 (144089)
Voća, N.R1 60
(44+12+4)3. 6.00 Tehnika u voćarstvu i vinogradarstvu (116753)
Sito, S.R1 60
(30+24+6)3. 6.00 Ekološki postupci u doradi i skladištenju ratarskih proizvoda (98360)
Matin, A.R1 60
(44+8+8)3. 6.00 Gospodarenje otpadom iz poljoprivrede (144537)
Voća, N.R1 60
(33+25+2)3. 6.00 Zaštita uskladištenih poljoprivrednih proizvoda od štetočinja (144435)
Grubišić, D.R1 60
(26+28+6)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Poljoprivredna tehnika/Mehanizacija (131684) 300
(0+0+300)4. U 2. semestru obvezno je upisati minimalno 24 ECTS-a s liste predmeta izbornih za studij (izb*)
U 3. semestru obvezno je upisati OBV predmet i minimalno 18 ECTS-a s liste izbornih predmeta za studij (izb*)
-
Melioracije (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka poljoprivredne tehnike
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove biometrike (144079)
Pecina, M.R1 60
(30+18+12)1. 6.00 Poljoprivredna tehnika II (144532)
Filipović, D.R1 60
(30+30+0)1. 3.00 Tehnička fizika u poljoprivredi (26464)
Pliestić, S.R1 30
(20+8+2)1. 6.00 Izabrana poglavlja procesne tehnike (144530)
Krička, T.R1 60
(44+12+4)1. 6.00 Poljoprivredno inženjerstvo (144531)
Mustać, I.R1 60
(38+18+4)1. 3.00 Matematika 2 (133208)
Ninčević, M.R1 30
(30+0+0)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 2.00@ Sati
nastaveSem. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Sistematika tla* (144080)
Husnjak, S.R1 60
(34+19+7)2. 6.00 Sjemenarstvo oraničnih kultura (144326)
Carović-Stanko, K.R1 60
(44+4+12)2. 6.00 Odvodnja (144540)
Ondrašek, G.R1 60
(31+25+4)2. 6.00 Korištenje i zaštita voda* (144083)
Romić, D.R1 60
(34+22+4)2. 6.00 Precizna poljoprivreda (132890)
Kovačev, I.R1 60
(30+15+15)2. 6.00 Meliorativna pedologija (144085)
Sraka, M.R1 60
(40+15+5)2. 6.00 Programiranje i projektiranje sustava navodnjavanja (144457)
Romić, D.R1 60
(36+18+6)2. 6.00 Vodni režim supstrata u zaštićenom prostoru (144541)
Ondrašek, G.R1 60
(33+23+4)2. 6.00 Poljoprivreda i okoliš (116376)
Mesić, M.R1 60
(40+16+4)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Melioracije (144544) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Melioracije (144543) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Sanacija i obnova oštećenih tala (116800)
Kisić, I.R1 60
(35+25+0)3. 6.00 Automatizacija poljoprivrednih procesa (26135)
Pliestić, S.R1 60
(40+14+6)3. 6.00 Hidrotehnika u poljoprivredi** (144542)
Kunštek, D.R1 60
(40+16+4)3. 3.00 Info sustavi u poljoprivredi (144070)
Grbavac, V.R1 30
(15+0+15)3. 3.00 Fizika tla (144074)
Sraka, M.R1 30
(15+9+6)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 6.00 Gospodarenje melioracijskim sustavima (144094)
Šimunić, I.R1 60
(40+16+4)3. 6.00 Menadžment malih i srednjih poduzeća u agrobiznisu (144068)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Poljoprivredna tehnika/Melioracije (131685) 280
(0+0+0)4. * student treba izabrati najmanje 18 ECTS bodova iz navedene skupine predmeta u 2. semestru
** student treba izabrati najmanje 18 ECTS bodova iz navedene skupine predmeta u 3. semestru
-
Mehanizacija (120.00 ECTS)
-
Proizvodnja i prerada mesa (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka proizvodnje i prerade mesa
(mag.ing.agr)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 33.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Uzgoj goveda i sustavi proizvodnje goveđeg mesa (144546)
Ivanković, A.R1 60
(36+16+8)1. 3.00 Biokemija - odabrana poglavlja (26142)
Šoškić, M.R1 30
(30+0+0)1. 6.00 Osnove rasta domaćih životinja (144545)
Mioč, B.R1 60
(44+8+8)1. 6.00 Uzgoj i sustavi proizvodnje mesa peradi i jaja (26518)
Janječić, Z.60
(40+6+14)1. 3.00 Biologija probave i metabolizam (26590)
Salajpal, K.30
(28+2+0)1. 3.00 Uzgoj koza i sustavi proizvodnje kozjeg mesa (144548)
Mioč, B.R1 30
(22+4+4)1. 6.00 Uzgoj ovaca i sustavi proizvodnje ovčjeg mesa (144547)
Mioč, B.R1 60
(46+8+6)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 29.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Ocjena i kakvoća trupova i mesa (144551)
Karolyi, D.R1 60
(42+16+2)2. 3.00 Toplinski obrađeni mesni proizvodi (144550)
Karolyi, D.R1 30
(22+4+4)2. 6.00 Uzgoj svinja i sustavi proizvodnje svinjskog mesa (26771)
Luković, Z.R1 60
(32+24+4)2. 6.00 Fermentirani mesni proizvodi (26193)
Kos, I.R1 60
(38+18+4)2. 6.00 Objekti i oprema u tehnologiji mesa (26329)
Kos, I.R1 60
(38+18+4)2. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 3.00 Fiziologija stresa i adaptacija (87434)
Salajpal, K.R1 30
(24+0+6)2. 6.00 Tehnika proizvodnje hrane za životinje (144506)
Krička, T.R1 60
(44+12+4)2. 3.00 Alternativni uzgoji peradi (144411)
Bedeković, D.R1 30
(20+6+4)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Proizvodnja i prerada mesa (144556) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Proizvodnja i prerada mesa (144555) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Hranidba preživača (144503)
Grbeša, D.R1 60
(38+18+4)3. 3.00 Info sustavi u poljoprivredi (144070)
Grbavac, V.R1 30
(15+0+15)3. 6.00 Biometrika i planiranje istraživanja na životinjama (144441)
Kapš, M.R1 60
(30+30+0)3. 6.00 Molekularna genetika u animalnoj proizvodnji (144552)
Ramljak, J.R1 60
(32+24+4)3. 6.00 Upravljanje reprodukcijom domaćih životinja (144449)
Kostelić, A.60
(40+20+0)3. 6.00 Zdravstveni aspekti proizvodnje mesa i mlijeka (98398)
Kostelić, A.60
(40+20+0)3. 6.00 Projektni menadžment i projekti u agrobiznisu (87428)
Grgić, Z.R1 60
(30+20+10)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 3.00 Genetika mesa (87436)
Karolyi, D.R1 30
(18+6+6)3. 6.00 Uzgoj i korištenje vodne peradi i nojeva (144554)
Bedeković, D.R1 60
(40+12+8)3. 6.00 Proizvodnja mlijeka i mesa kopitara (144553)
Ramljak, J.R1 60
(40+14+6)3. 6.00 Ponašanje i dobrobit životinja za proizvodnju mesa (144557)
Luković, Z.R1 60
(48+0+12)3. 6.00 Menadžment malih i srednjih poduzeća u agrobiznisu (144068)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Proizvodnja i prerada mesa (131687) 280
(0+0+0)4.
-
Proizvodnja i prerada mlijeka (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka proizvodnje i prerade mlijeka
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Kemija i fizika mlijeka (116817)
Antunac, N.R1 60
(34+26+0)1. 6.00 Hranidba preživača (144503)
Grbeša, D.R1 60
(38+18+4)1. 3.00 Biologija laktacije (144558)
Salajpal, K.30
(25+5+0)1. 6.00 Biometrika i planiranje istraživanja na životinjama (144441)
Kapš, M.R1 60
(30+30+0)1. 6.00 Mljekarska mikrobiologija (144559)
Samaržija, D.R1 60
(30+20+10)1. 3.00 Biokemija - odabrana poglavlja (26142)
Šoškić, M.R1 30
(30+0+0)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 26.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Sirarstvo (144561)
Kalit, S.R2 60
(30+18+12)2. 6.00 Biokemija i tehnologija zrenja sireva (144562)
Kalit, S.R2 60
(30+18+12)2. 6.00 Proizvodnja kravljeg mlijeka (144560)
Ivanković, A.R1 60
(47+5+8)2. 6.00 Proizvodnja ovčjeg i kozjeg mlijeka (144512)
Prpić, Z.R1 60
(40+14+6)2. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Travnjaštvo (98351)
Bošnjak, K.R1 60
(37+15+8)2. 6.00 Europska unija i zajednička poljoprivredna politika (26190)
Franić, R.R1 60
(24+8+28)2. 6.00 Tehnika proizvodnje hrane za životinje (144506)
Krička, T.R1 60
(44+12+4)2. 6.00 Izvorne pasmine i njihova zaštita (143886)
Mioč, B.R1 60
(48+8+4)2. 6.00 Sigurnost hrane (143839)
Samaržija, D.R1 60
(26+16+18)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Fermentirana mlijeka (144563)
Samaržija, D.R1 60
(30+20+10)3. 3.00 Stručni projekt-Proizvodnja i prerada mlijeka (144566) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Proizvodnja i prerada mlijeka (144565) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Molekularna genetika u animalnoj proizvodnji (144552)
Ramljak, J.R1 60
(32+24+4)3. 6.00 Genotipovi i selekcija u proizvodnji mlijeka (144564)
Ivanković, A.R1 60
(32+20+8)3. 6.00 Globalna ekologija (144071)
Zgorelec, Ž.R1 60
(26+14+20)3. 6.00 Senzorno ocjenjivanje mlijeka i mliječnih proizvoda (133216)
Antunac, N.R1 60
(18+30+12)3. 6.00 Poljoprivredno savjetodavstvo i komunikacije (132885)
Žutinić, Đ.R1 60
(28+12+20)3. 6.00 Tehnologije i tehnički procesi u proizvodnji mlijeka i mesa (26742)
Salajpal, K.R1 60
(38+22+0)3. 6.00 Upravljanje troškovima u agrobiznisu (87427)
Grgić, Z.R1 60
(30+16+14)3. 6.00 Zdravstveni aspekti proizvodnje mesa i mlijeka (98398)
Kostelić, A.60
(40+20+0)3. 6.00 Oplemenjivanje životinja (144447)
Kapš, M.R1 60
(30+26+4)3. 3.00 Precizna hranidba ovaca i koza (144508)
Kiš, G.30
(20+6+4)3. 3.00 Primjena marketinga i inovacije u agrobiznisu (132884)
Kovačić, D.R1 30
(12+0+18)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 6.00 Proizvodnja mlijeka i mesa kopitara (144553)
Ramljak, J.R1 60
(40+14+6)3. 3.00 Pisanje i izlaganje znanstvenog rada (144450)
Kapš, M.R1 30
(6+6+18)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Proizvodnja i prerada mlijeka (131688) 280
(0+0+0)4. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 6.00 Ruralni turizam (116651)
Cerjak, M.R2 60
(28+12+20)4. 3.00 Primijenjena analiza podataka (144099)
Pecina, M.R1 30
(14+8+8)4. Predmeti označeni zvjezdicom (*) su obvezni predmeti za studij. Svi ostali izborni predmeti su potpuno izborni predmeti.
-
Ribarstvo i lovstvo (120.00 ECTS)
Akademski naziv
Magistar/magistra inženjer/inženjerka ribarstva i lovstva
(mag. ing. agr.)1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Ihtiologija (26629)
Treer, T.R1 60
(28+20+12)1. 6.00 Limnologija i oceanologija (144567)
Piria, M.R2 60
(28+20+12)1. 6.00 Lov (144568)
Šprem, N.R2 60
(26+34+0)1. 6.00 Biologija i ekologija divljači (144093)
Šprem, N.R1 60
(28+20+12)1. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Biljne vrste u lovištu (144333)
Uher, D.R1 60
(34+20+6)1. 3.00 Biologija probave i metabolizam (26590)
Salajpal, K.30
(28+2+0)1. 3.00 Info sustavi u poljoprivredi (144070)
Grbavac, V.R1 30
(15+0+15)1. 6.00 Opća hranidba životinja (144504)
Pintar, J.R1 60
(38+18+4)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 20.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Akvakultura (144570)
Safner, R.R1 60
(16+32+12)2. 6.00 Ribolov (144569)
Aničić, I.R1 60
(20+32+8)2. 6.00 Lovno gospodarenje (144571)
Safner, R.R1 60
(24+24+12)2. 2.00 Diplomski rad-seminar (160350) 20
(0+0+20)2. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Ekonomika upotrebe resursa u agrobiznisu (26179)
Hadelan, L.R1 30
(24+2+4)2. 6.00 Korištenje i zaštita voda* (144083)
Romić, D.R1 60
(34+22+4)2. 6.00 Populacijska genetika (144446)
Čurik, I.R1 60
(40+12+8)2. 6.00 Biodiverzitet Jadrana i kopnenih voda (143882)
Treer, T.R1 60
(28+20+12)2. 6.00 Hranidba u akvakulturi (26226)
Aničić, I.R1 60
(20+32+8)2. 6.00 Uzgoj Avertebrata (143919)
Aničić, I.R1 60
(32+20+8)2. 6.00 Kinologija (143909)
Safner, R.R1 60
(24+22+14)2. 3.00 Alternativni uzgoji peradi (144411)
Bedeković, D.R1 30
(20+6+4)2. 6.00 Zaštita prirode (144100)
Španjol, Ž.60
(30+20+10)2. 6.00 Poljoprivreda,turizam i ekonomski razvoj (144407)
Franić, R.60
(28+16+16)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Ribarstvo i lovstvo (144573) 30
(0+0+30)3. 3.00 Stručna praksa-Ribarstvo i lovstvo (144572) 90
(0+0+90)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Ruralna sociologija (98328)
Žutinić, Đ.R1 60
(30+0+30)3. 6.00 Globalna ekologija (144071)
Zgorelec, Ž.R1 60
(26+14+20)3. 6.00 Gospodarenje u ekološki osjetljivim područjima (26621)
Kisić, I.; Perčin, A.R1 60
(34+14+12)3. 6.00 Hrana za životinje (144502)
Grbeša, D.R1 60
(24+30+6)3. 6.00 Hranidba preživača (144503)
Grbeša, D.R1 60
(38+18+4)3. 3.00 Načela integrirane zaštite bilja (144404)
Barić, B.R1 30
(18+8+4)3. 3.00 Ekofiziologija (26168)
Poljak, M.R2 30
(25+0+5)3. 6.00 Biometrika i planiranje istraživanja na životinjama (144441)
Kapš, M.R1 60
(30+30+0)3. 6.00 Molekularna genetika životinja (144442)
Čubrić Čurik, V.R1 60
(44+12+4)3. 6.00 Varijabilnost Y kromosoma i mtDNA (144444)
Čubrić Čurik, V.R1 60
(42+14+4)3. 6.00 Uzgoj i korištenje vodne peradi i nojeva (144554)
Bedeković, D.R1 60
(40+12+8)3. 3.00 Primjena marketinga i inovacije u agrobiznisu (132884)
Kovačić, D.R1 30
(12+0+18)3. 3.00 Engleski jezik ll (144579)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)3. 6.00 Uvod u SAS i R (144443)
Džidić, A.R1 60
(14+42+4)3. 6.00 Ekološka psihologija (144513)
Jelić, M.R2 60
(30+0+30)3. 6.00 Menadžment malih i srednjih poduzeća u agrobiznisu (144068)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 28.00@ Sati
nastaveSem. 28.00 Diplomski rad-Ribarstvo i lovstvo (131690) 280
(0+0+0)4.
-
Agrobiznis i ruralni razvitak (120.00 ECTS)
-
Poslijediplomski studij
-
Doktorski
-
Poljoprivredne znanosti (180.00 ECTS)
2. semestar, 1. godina 3. semestar, 2. godina 4. semestar, 2. godina 5. semestar, 3. godina 6. semestar, 3. godina
-
Poljoprivredne znanosti (180.00 ECTS)
-
Specijalistički studij
-
Poslovno upravljanje u agrobiznisu - MBA (120.00 ECTS)
1. semestar, 1. godina
-
Ribarstvo (60.00 ECTS)
1. semestar, 1. godina
-
Stočarstvo (60.00 ECTS)
1. semestar, 1. godina
-
Poslovno upravljanje u agrobiznisu - MBA (120.00 ECTS)
-
Doktorski
-
Preddiplomski studij
-
Agrarna ekonomika (180.00 ECTS)
Akademski naziv
Sveučilišni prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) inženjer/inženjerka agrarne ekonomike (univ. bacc. ing. agr.)
1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 27.50@ Sati
nastaveSem. 6.00 Agrikulturna kemija (63907)
Vinceković, M.R1 60
(40+15+5)1. 6.00 Uvod u mikroekonomiju (144574)
Juračak, J.R1 60
(35+10+15)1. 3.00 Osnove agrarne zoologije (26687)
Tomljanović, T.R1 30
(18+8+4)1. 6.00 Osnove agrikulture (116358)
Mesić, M.R1 60
(48+6+6)1. 6.00 Uvod u poslovnu matematiku (132779)
Ninčević, M.R1 60
(48+12+0)1. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 1 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 33.50@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove stočarstva (143797)
Mioč, B.R1 60
(50+10+0)2. 6.00 Ratarstvo (98087)
Butorac, J.R1 60
(33+24+3)2. 3.00 Osnove botanike (143893)
Britvec, M.R1 30
(16+12+2)2. 6.00 Osnove fitomedicine (143787)
Bažok, R.R2 60
(39+21+0)2. 6.00 Uvod u makroekonomiku (98333)
Grgić, I.R1 60
(32+8+20)2. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 2 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)2. 6.00 Osnove uzgoja drvenastih kultura (143799)
Kozina, B.60
(33+23+4)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 33.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Osnove troškova i kalkulacija u poljoprivredi (26368)
Grgić, Z.R1 30
(15+10+5)3. 6.00 Poslovna statistika 1 (132786)
Kolarec, B.R1 60
(44+12+4)3. 6.00 Zakonodavstvo u agrobiznisu (74657)
Franić, R.R1 60
(40+0+20)3. 6.00 Računovodstvo u poljoprivredi (98089)
Očić, V.R1 60
(30+24+6)3. 6.00 Tržište u agrobiznisu (143819)
Cerjak, M.R2 60
(30+24+6)3. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 3 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)3. 6.00 Ekonomika prehrambene industrije (143836)
Hadelan, L.R1 60
(44+8+8)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 27.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Zadrugarstvo i poslovno povezivanje u agrobiznisu (26531)
Žutinić, Đ.R1 30
(18+0+12)4. 6.00 Agrarna i ruralna politika 1 (132791)
Mikuš, O.R1 60
(30+0+30)4. 6.00 Ekonomika i organizacija proizvodnje u poljoprivredi (26177)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)4. 6.00 Menadžment i poduzetništvo u poljoprivredi (26298)
Par, V.R1 60
(28+18+14)4. 6.00 Marketing u poljoprivredi (132889)
Kovačić, D.R1 60
(41+0+19)4. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 4 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)4. 5. semestar, 3. godina ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Posliježetvena tehnologija (143818)
Krička, T.R1 60
(42+12+6)5. 6.00 Osnove poljoprivredne tehnike (132785)
Kovačev, I.R1 60
(30+30+0)5. 6.00 Osnove tehnologije rakija od grožđa i vinjaka (143833)
Tupajić, P.R1 60
(30+30+0)5. 3.00 Melioracije u poljoprivredi (143828)
Šimunić, I.R1 30
(20+8+2)5. 6.00 Mlijeko i mliječni proizvodi (26314)
Antunac, N.R1 60
(32+28+0)5. 6.00 Mlinske sirovine (143834)
Jukić, Ž.R1 60
(44+12+4)5. 6.00 Održavanje poljoprivrednih strojeva i opreme (143832)
Filipović, D.R1 60
(30+25+5)5. 6.00 Laboratorijska tehnologija (143838)
Antunac, N.R1 60
(28+28+4)5. 6.00 Sjemenarstvo i rasadničarstvo (143826)
Carović-Stanko, K.R1 60
(46+10+4)5. 6.00 Agroturizam (143835)
Grgić, I.R1 60
(34+18+8)5. 6.00 Uvod u ekološku poljoprivredu (26756)
Kisić, I.R1 60
(28+20+12)5. 6.00 Osnove oplemenjivanja domaćih životinja (143817)
Čurik, I.R1 60
(48+12+0)5. 6.00 Uvod u tehnologiju proizvodnje grožđa i vina (26763)
Maletić, E.R1 60
(40+16+4)5. 3.00 Uvod u opću mikrobiologiju (143821)
Mrkonjić Fuka, M.R1 30
(20+10+0)5. 6.00 Lovstvo (143831)
Safner, R.R1 60
(24+24+12)5. 6.00 Gljivarstvo (143830)
Kos, I.R1 60
(38+20+2)5. 3.00 Engleski jezik l (144576)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)5. 6.00 Metodologija znanstveno-istraživačkog rada u agroekonomici (156989)
Žutinić, Đ.R1 60
(30+10+20)5. 6.00 Mediteransko voćarstvo (143829)
Benčić, Đ.R1 60
(34+18+8)5. 6. semestar, 3. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Završni rad- Agrarna ekonomika (131660) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručni projekt- Agrarna ekonomika (143860) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručna praksa-Agrarna ekonomika (143859) 120
(0+0+120)6. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove povrćarstva (64673)
Benko, B.R1 60
(34+22+4)6. 3.00 Plivanje (143851)
Caput-Jogunica, R.R1 30
(4+22+4)6. 6.00 Povijest poljoprivrede (143852)
Džidić, A.R1 60
(44+12+4)6. 6.00 Izravna prodaja i prerada na seljačkom gospodarstvu (132812)
Kovačić, D.R1 60
(48+0+12)6. 6.00 Primjena ukrasnog bilja (143853)
Poje, M.R1 60
(30+6+24)6. 6.00 Uzgoj i korištenje svinja (143856)
Luković, Z.R1 60
(32+24+4)6. 3.00 Jahanje (143846)
Ramljak, J.R1 30
(8+20+2)6. 3.00 Primijenjena herbologija (156993)
Barić, K.R1 30
(20+10+0)6. 6.00 Voćarstvo 2 (143858)
Čmelik, Z.R1 60
(26+26+8)6. 6.00 Linearno programiranje u ekonomskim analizama (132933)
Kolarec, B.R1 60
(40+14+6)6. 6.00 Poljoprivreda i okoliš (116376)
Mesić, M.R1 60
(40+16+4)6. 6.00 Upravljanje farmom (143854)
Konjačić, M.R1 60
(32+20+8)6. 6.00 Ribarstvo (26430)
Treer, T.R1 60
(32+20+8)6. 6.00 Uzgoj i korištenje goveda (143855)
Ivanković, A.R1 60
(34+22+4)6. 6.00 Gospodarenje travnjacima (143840)
Leto, J.R1 60
(34+22+4)6. 6.00 Vinogradarstvo 2 (143857)
Kozina, B.60
(24+30+6)6. 6.00 Osnove uzgoja aromatičnog i ljekovitog bilja (143841)
Žutić, I.R1 60
(30+24+6)6. 6.00 E-marketing u agrobiznisu (132811)
Cerjak, M.R2 60
(29+0+31)6. 6.00 Sigurnost hrane (143839)
Samaržija, D.R1 60
(26+16+18)6. 6.00 Pčelarstvo (143850)
Bubalo, D.R1 60
(30+24+6)6. 3.00 Državna uprava-organizacija i djelovanje (26166)
Petak, Z.30
(28+0+2)6. 3.00 Govorničke vještine (26216)
Varošanec-Škarić, G.R1 30
(6+0+24)6. * student treba izabrati najmanje 12 ECTS-a iz ove grupe predmeta
** student treba izabrati najmanje 6 ECTS-a iz ove grupe predmeta
-
Agroekologija (180.00 ECTS)
Akademski naziv
Sveučilišni prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) inženjer/inženjerka agroekologije (univ. bacc. ing. agr.)
1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Agroklimatologija (26118)
Mesić, M.R1 60
(42+14+4)1. 6.00 Botanika (26596)
Britvec, M.R1 60
(26+30+4)1. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 1 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)1. 3.00 Matematika (154269)
Ninčević, M.R1 30
(30+0+0)1. 6.00 Biološke osnove plodnosti tla (26592)
Mrkonjić Fuka, M.R1 60
(44+12+4)1. 6.00 Kemija s osnovama biokemije (26251)
Bujan, M.R1 60
(40+15+5)1. 3.00 Informatika (143873)
Grbavac, V.R1 30
(15+12+3)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Fiziologija bilja (143875)
Poljak, M.R1 60
(30+28+2)2. 6.00 Pedologija (143876)
Bensa, A.R1 60
(39+18+3)2. 6.00 Poljoprivredne melioracije (143877)
Ondrašek, G.R1 60
(36+20+4)2. 6.00 Temelji uzgoja bilja (157027)
Kisić, I.R1 60
(40+11+9)2. 6.00 Ishrana bilja (26236)
Karažija, T.R1 60
(42+14+4)2. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 2 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Agrarna zoologija (26579)
Treer, T.R1 60
(28+24+8)3. 6.00 Osnove poljoprivredne tehnike (132785)
Kovačev, I.R1 60
(30+30+0)3. 6.00 Oplemenjivanje bilja (143878)
Pejić, I.R3 60
(46+10+4)3. 6.00 Osnove agroekonomike (98092)
Grgić, I.R1 60
(42+18+0)3. 6.00 Genetika (64674)
Barić, M.R1 60
(40+16+4)3. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 3 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)3. ECTS Izborni predmet @ Sati
nastaveSem. 6.00 Globalna ekologija (144071)
Zgorelec, Ž.R1 60
(26+14+20)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove stočarstva (143797)
Mioč, B.R1 60
(50+10+0)4. 6.00 Metode i dijagnostika u ishrani bilja (26300)
Čoga, L.R1 60
(28+26+6)4. 6.00 Mikrobiologija i biokemija tla (26307)
Sikora, S.R1 60
(46+10+4)4. 6.00 Osnove fitomedicine (143787)
Bažok, R.R2 60
(39+21+0)4. 6.00 Poljoprivreda i okoliš (116376)
Mesić, M.R1 60
(40+16+4)4. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 4 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)4. 5. semestar, 3. godina ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Repelentno i insekticidno bilje (143880)
Grdiša, M.R1 30
(20+8+2)5. 6.00 Posliježetvena tehnologija (143818)
Krička, T.R1 60
(42+12+6)5. 6.00 Osnove oplemenjivanja domaćih životinja (143817)
Čurik, I.R1 60
(48+12+0)5. 6.00 Voćarstvo (157028)
Skendrović Babojelić, M.R2 60
(42+16+2)5. 6.00 Ukrasno bilje (26750)
Židovec, V.R2 60
(24+24+12)5. 6.00 Sjemenarstvo i rasadničarstvo (143826)
Carović-Stanko, K.R1 60
(46+10+4)5. 6.00 Uvod u ekološku poljoprivredu (26756)
Kisić, I.R1 60
(28+20+12)5. 6.00 Energetska iskoristivost biomase i biogoriva u poljoprivredi 1 (143879)
Voća, N.R1 60
(40+12+8)5. 3.00 Engleski jezik l (144576)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)5. 6.00 Osnove vinogradarstva (132843)
Karoglan Kontić, J.R1 60
(38+10+12)5. 6. semestar, 3. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Završni rad-Agroekologija (131661) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručni projekt-Agroekologija (143890) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručna praksa-Agroekologija (143889) 120
(0+0+120)6. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Biodiverzitet Jadrana i kopnenih voda (143882)
Treer, T.R1 60
(28+20+12)6. 6.00 Krmno bilje na oranicama (143887)
Maćešić, D.R1 60
(24+30+6)6. 3.00 Etika korištenja životinja (132845)
Luković, Z.R1 30
(22+0+8)6. 6.00 Osnove povrćarstva (64673)
Benko, B.R1 60
(34+22+4)6. 6.00 Fiziologija i anatomija životinja (143883)
Salajpal, K.60
(42+14+4)6. 6.00 Hranidba životinja (143884)
Grbeša, D.R1 60
(30+26+4)6. 6.00 Industrijsko bilje (143885)
Pospišil, M.R1 60
(38+16+6)6. 3.00 Plivanje (143851)
Caput-Jogunica, R.R1 30
(4+22+4)6. 6.00 Povijest poljoprivrede (143852)
Džidić, A.R1 60
(44+12+4)6. 6.00 Izravna prodaja i prerada na seljačkom gospodarstvu (132812)
Kovačić, D.R1 60
(48+0+12)6. 3.00 Jahanje (143846)
Ramljak, J.R1 30
(8+20+2)6. 6.00 Voćarstvo 2 (143858)
Čmelik, Z.R1 60
(26+26+8)6. 6.00 Vinogradarstvo 2 (143857)
Kozina, B.60
(24+30+6)6. 6.00 Ratarske kulture (143888)
Svečnjak, Z.R1 60
(30+28+2)6. 6.00 Ekonomika i organizacija proizvodnje u poljoprivredi (26177)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)6. 6.00 Gospodarenje travnjacima (143840)
Leto, J.R1 60
(34+22+4)6. 6.00 Izvorne pasmine i njihova zaštita (143886)
Mioč, B.R1 60
(48+8+4)6. 6.00 Sigurnost hrane (143839)
Samaržija, D.R1 60
(26+16+18)6.
-
Animalne znanosti (180.00 ECTS)
Akademski naziv
Sveučilišni prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) inženjer/inženjerka animalnih znanosti (univ. bacc. ing. agr.)
1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 33.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Agrarna zoologija (26579)
Treer, T.R1 60
(28+24+8)1. 6.00 Osnove agrikulture (116358)
Mesić, M.R1 60
(48+6+6)1. 6.00 Osnove agroekonomike (98092)
Grgić, I.R1 60
(42+18+0)1. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 1 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)1. 3.00 Uvod u opću mikrobiologiju (143821)
Mrkonjić Fuka, M.R1 30
(20+10+0)1. 3.00 Matematika (154269)
Ninčević, M.R1 30
(30+0+0)1. 6.00 Kemija s osnovama biokemije (26251)
Bujan, M.R1 60
(40+15+5)1. 3.00 Informatika (143873)
Grbavac, V.R1 30
(15+12+3)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 27.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Biometrika (143892)
Kapš, M.R1 60
(28+28+4)2. 3.00 Osnove botanike (143893)
Britvec, M.R1 30
(16+12+2)2. 6.00 Uvod u animalne znanosti (143894)
Karolyi, D.R1 60
(40+16+4)2. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 2 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)2. 6.00 Hranidba životinja (143884)
Grbeša, D.R1 60
(30+26+4)2. 6.00 Fiziologija i anatomija životinja (143883)
Salajpal, K.60
(42+14+4)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Genetika (64674)
Barić, M.R1 60
(40+16+4)3. 6.00 Uvod u populacijsku i kvantitativnu genetiku (143895)
Čubrić Čurik, V.R1 60
(38+16+6)3. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 3 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)3. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Sustavi gospodarenja travnjacima (143897)
Vranić, M.R1 30
(12+12+6)3. 3.00 Osnove proizvodnje krmnog bilja (143896)
Uher, D.R1 30
(12+16+2)3. 6.00 Osnove oplemenjivanja domaćih životinja (143817)
Čurik, I.R1 60
(48+12+0)3. 6.00 Lovstvo (143831)
Safner, R.R1 60
(24+24+12)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet @ Sati
nastaveSem. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 4 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)4. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Uzgoj i korištenje svinja (143856)
Luković, Z.R1 60
(32+24+4)4. 6.00 Uzgoj i korištenje goveda (143855)
Ivanković, A.R1 60
(34+22+4)4. 6.00 Uzgoj i korištenje koza (143898)
Mioč, B.R1 60
(40+12+8)4. 6.00 Uzgoj i korištenje ovaca (143899)
Mioč, B.R1 60
(40+12+8)4. 6.00 Pčelarstvo (143850)
Bubalo, D.R1 60
(30+24+6)4. 6.00 Ribarstvo (26430)
Treer, T.R1 60
(32+20+8)4. 5. semestar, 3. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 6.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Zaštita zdravlja životinja (143900)
Kostelić, A.R1 60
(28+28+4)5. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 24.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Mlijeko i mliječni proizvodi (26314)
Antunac, N.R1 60
(32+28+0)5. 6.00 Objekti i oprema u stočarstvu (143901)
Ivanković, A.R1 60
(38+14+8)5. 6.00 Uzgoj i korištenje konja (143902)
Ivanković, A.R1 60
(32+24+4)5. 6.00 Laboratorijska tehnologija (143838)
Antunac, N.R1 60
(28+28+4)5. 3.00 Engleski jezik l (144576)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)5. 6.00 Kakvoća i prerada mesa (26245)
Kos, I.R1 60
(38+18+4)5. 6.00 Uzgoj i korištenje peradi (143903)
Janječić, Z.R1 60
(38+8+14)5. 6. semestar, 3. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Završni rad-Animalne znanosti (131662) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručni projekt- Animalne znanosti (143928) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručna praksa-Animalne znanosti (143924) 120
(0+0+120)6. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Biodiverzitet Jadrana i kopnenih voda (143882)
Treer, T.R1 60
(28+20+12)6. 6.00 Uzgoj Avertebrata (143919)
Aničić, I.R1 60
(32+20+8)6. 6.00 Sportski i rekreacijski ribolov (143915)
Aničić, I.R1 60
(28+20+12)6. 3.00 Etika korištenja životinja (132845)
Luković, Z.R1 30
(22+0+8)6. 3.00 Plivanje (143851)
Caput-Jogunica, R.R1 30
(4+22+4)6. 6.00 Povijest poljoprivrede (143852)
Džidić, A.R1 60
(44+12+4)6. 6.00 Prerada mlijeka na OPG-u (116379)
Kalit, S.R1 60
(30+18+12)6. 6.00 Proizvodnja vune i krzna (143914)
Vnučec, I.R1 60
(26+22+12)6. 6.00 Opća reprodukcija (143911)
Kostelić, A.60
(38+18+4)6. 3.00 Jahanje (143846)
Ramljak, J.R1 30
(8+20+2)6. 3.00 Konzerviranje krme (143910)
Vranić, M.R1 30
(19+6+5)6. 6.00 Upravljanje farmom (143854)
Konjačić, M.R1 60
(32+20+8)6. 6.00 Animalna higijena s etologijom i DDD-om (143908)
Kostelić, A.60
(38+18+4)6. 6.00 Struktura i analiza animalnog genoma (116380)
Čubrić Čurik, V.R1 60
(32+20+8)6. 6.00 Izvorne pasmine i njihova zaštita (143886)
Mioč, B.R1 60
(48+8+4)6. 6.00 Uzgoj i korištenje kunića (143923)
Janječić, Z.R1 60
(44+12+4)6. 6.00 Sigurnost hrane (143839)
Samaržija, D.R1 60
(26+16+18)6. 6.00 Kinologija (143909)
Safner, R.R1 60
(24+22+14)6. 3.00 Osnove laktacije i strojne mužnje (143921)
Džidić, A.R1 30
(18+12+0)6. 6.00 Mikrobiologija u animalnoj proizvodnji (143916)
Mrkonjić Fuka, M.R1 60
(42+10+8)6. 3.00 Prerada mesa na OPG-u (143922)
Karolyi, D.30
(22+6+2)6.
-
Biljne znanosti (180.00 ECTS)
Akademski naziv
Sveučilišni prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) inženjer/inženjerka biljnih znanosti (univ. bacc. ing. agr.)
1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Agroklimatologija (26118)
Mesić, M.R1 60
(42+14+4)1. 6.00 Kemija s osnovama biokemije (26251)
Bujan, M.R1 60
(40+15+5)1. 6.00 Botanika (26596)
Britvec, M.R1 60
(26+30+4)1. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 1 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)1. 3.00 Matematika (154269)
Ninčević, M.R1 30
(30+0+0)1. 6.00 Biološke osnove plodnosti tla (26592)
Mrkonjić Fuka, M.R1 60
(44+12+4)1. 3.00 Informatika (143873)
Grbavac, V.R1 30
(15+12+3)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Ishrana bilja (26236)
Karažija, T.R1 60
(42+14+4)2. 6.00 Fiziologija bilja (143875)
Poljak, M.R1 60
(30+28+2)2. 6.00 Pedologija (143876)
Bensa, A.R1 60
(39+18+3)2. 6.00 Poljoprivredne melioracije (143877)
Ondrašek, G.R1 60
(36+20+4)2. 6.00 Temelji uzgoja bilja (157027)
Kisić, I.R1 60
(40+11+9)2. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 2 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove poljoprivredne tehnike (132785)
Kovačev, I.R1 60
(30+30+0)3. 6.00 Oplemenjivanje bilja (143878)
Pejić, I.R3 60
(46+10+4)3. 6.00 Osnove agroekonomike (98092)
Grgić, I.R1 60
(42+18+0)3. 6.00 Genetika (64674)
Barić, M.R1 60
(40+16+4)3. 6.00 Sjemenarstvo i rasadničarstvo (143826)
Carović-Stanko, K.R1 60
(46+10+4)3. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 3 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Krmno bilje na oranicama (143887)
Maćešić, D.R1 60
(24+30+6)4. 6.00 Industrijsko bilje (143885)
Pospišil, M.R1 60
(38+16+6)4. 6.00 Zaštita ratarskih kultura od štetočinja (144064)
Bažok, R.R1 60
(46+14+0)4. 6.00 Ratarske kulture (143888)
Svečnjak, Z.R1 60
(30+28+2)4. 6.00 Gospodarenje travnjacima (143840)
Leto, J.R1 60
(34+22+4)4. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 4 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)4. 5. semestar, 3. godina ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Gljivarstvo (143830)
Kos, I.R1 60
(38+20+2)5. 6.00 Posliježetvena tehnologija (143818)
Krička, T.R1 60
(42+12+6)5. 3.00 Osnove troškova i kalkulacija u poljoprivredi (26368)
Grgić, Z.R1 30
(15+10+5)5. 6.00 Mlinske sirovine (143834)
Jukić, Ž.R1 60
(44+12+4)5. 6.00 Tržište u agrobiznisu (143819)
Cerjak, M.R2 60
(30+24+6)5. 6.00 Ukrasno bilje (26750)
Židovec, V.R2 60
(24+24+12)5. 6.00 Uvod u ekološku poljoprivredu (26756)
Kisić, I.R1 60
(28+20+12)5. 6.00 Opće povrćarstvo (143956)
Toth, N.R1 60
(26+26+8)5. 6.00 Lovstvo (143831)
Safner, R.R1 60
(24+24+12)5. 6.00 Uzgoj i korištenje peradi (143903)
Janječić, Z.R1 60
(38+8+14)5. 3.00 Engleski jezik l (144576)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)5. 6.00 Osnove vinogradarstva (132843)
Karoglan Kontić, J.R1 60
(38+10+12)5. 6.00 Voćarstvo (157028)
Skendrović Babojelić, M.R2 60
(42+16+2)5. 6. semestar, 3. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Završni rad-Biljne znanosti (131663) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručni projekt-Biljne znanosti (143962) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručna praksa-Biljne znanosti (143960) 120
(0+0+120)6. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Ljekovito, aromatično i medonosno bilje (143958)
Carović-Stanko, K.R1 60
(40+16+4)6. 6.00 Hranidba životinja (143884)
Grbeša, D.R1 60
(30+26+4)6. 3.00 Plivanje (143851)
Caput-Jogunica, R.R1 30
(4+22+4)6. 6.00 Povijest poljoprivrede (143852)
Džidić, A.R1 60
(44+12+4)6. 6.00 Uzgoj i korištenje svinja (143856)
Luković, Z.R1 60
(32+24+4)6. 3.00 Jahanje (143846)
Ramljak, J.R1 30
(8+20+2)6. 3.00 Zadrugarstvo i poslovno povezivanje u agrobiznisu (26531)
Žutinić, Đ.R1 30
(18+0+12)6. 6.00 Osnove fitomedicine (143787)
Bažok, R.R2 60
(39+21+0)6. 6.00 Uzgoj i korištenje goveda (143855)
Ivanković, A.R1 60
(34+22+4)6. 6.00 Proizvodnja povrća (26724)
Toth, N.R1 60
(28+24+8)6. 6.00 Ekonomika i organizacija proizvodnje u poljoprivredi (26177)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)6. 6.00 Osnove uzgoja aromatičnog i ljekovitog bilja (143841)
Žutić, I.R1 60
(30+24+6)6. 6.00 Pčelarstvo (143850)
Bubalo, D.R1 60
(30+24+6)6.
-
Ekološka poljoprivreda (180.00 ECTS)
Akademski naziv
Sveučilišni prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) inženjer/inženjerka ekološke poljoprivrede (univ. bacc. ing. agr.)
1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Agroklimatologija (26118)
Mesić, M.R1 60
(42+14+4)1. 6.00 Kemija s osnovama biokemije (26251)
Bujan, M.R1 60
(40+15+5)1. 6.00 Botanika (26596)
Britvec, M.R1 60
(26+30+4)1. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 1 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)1. 3.00 Matematika (154269)
Ninčević, M.R1 30
(30+0+0)1. 6.00 Biološke osnove plodnosti tla (26592)
Mrkonjić Fuka, M.R1 60
(44+12+4)1. 3.00 Informatika (143873)
Grbavac, V.R1 30
(15+12+3)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Ishrana bilja (26236)
Karažija, T.R1 60
(42+14+4)2. 6.00 Fiziologija bilja (143875)
Poljak, M.R1 60
(30+28+2)2. 6.00 Pedologija (143876)
Bensa, A.R1 60
(39+18+3)2. 6.00 Poljoprivredne melioracije (143877)
Ondrašek, G.R1 60
(36+20+4)2. 6.00 Temelji uzgoja bilja (157027)
Kisić, I.R1 60
(40+11+9)2. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 2 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove poljoprivredne tehnike (132785)
Kovačev, I.R1 60
(30+30+0)3. 6.00 Osnove agroekonomike (98092)
Grgić, I.R1 60
(42+18+0)3. 6.00 Genetika (64674)
Barić, M.R1 60
(40+16+4)3. 6.00 Uvod u ekološku poljoprivredu (26756)
Kisić, I.R1 60
(28+20+12)3. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 3 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)3. 6.00 Sustavi suzbijanja štetnih organizama (143991)
Barić, B.R1 60
(35+16+9)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove stočarstva (143797)
Mioč, B.R1 60
(50+10+0)4. 6.00 Ekološko stočarstvo (26173)
Konjačić, M.R1 60
(44+5+11)4. 6.00 Hranidba životinja (143884)
Grbeša, D.R1 60
(30+26+4)4. 6.00 Organsko-biološki uzgoj voća (143993)
Čmelik, Z.R1 60
(40+12+8)4. 6.00 Izravna prodaja i prerada na seljačkom gospodarstvu (132812)
Kovačić, D.R1 60
(48+0+12)4. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 4 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)4. 5. semestar, 3. godina ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Gljivarstvo (143830)
Kos, I.R1 60
(38+20+2)5. 6.00 Mlijeko i mliječni proizvodi (26314)
Antunac, N.R1 60
(32+28+0)5. 6.00 Oplemenjivanje bilja (143878)
Pejić, I.R3 60
(46+10+4)5. 6.00 Posliježetvena tehnologija (143818)
Krička, T.R1 60
(42+12+6)5. 6.00 Sjemenarstvo i rasadničarstvo (143826)
Carović-Stanko, K.R1 60
(46+10+4)5. 6.00 Uvod u tehnologiju proizvodnje grožđa i vina (26763)
Maletić, E.R1 60
(40+16+4)5. 6.00 Energetska iskoristivost biomase i biogoriva u poljoprivredi 1 (143879)
Voća, N.R1 60
(40+12+8)5. 6.00 Voćarstvo (157028)
Skendrović Babojelić, M.R2 60
(42+16+2)5. 6.00 Osnove vinogradarstva (132843)
Karoglan Kontić, J.R1 60
(38+10+12)5. 3.00 Engleski jezik l (144576)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)5. 6. semestar, 3. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Završni rad-Ekološka poljoprivreda (131664) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručni projekt- Ekološka poljoprivreda (143998) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručna praksa-Ekološka poljoprivreda (143997) 120
(0+0+120)6. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove povrćarstva (64673)
Benko, B.R1 60
(34+22+4)6. 6.00 Ekološko travnjaštvo (143995)
Bošnjak, K.R1 60
(40+12+8)6. 6.00 Povijest poljoprivrede (143852)
Džidić, A.R1 60
(44+12+4)6. 3.00 Jahanje (143846)
Ramljak, J.R1 30
(8+20+2)6. 3.00 Plivanje (143851)
Caput-Jogunica, R.R1 30
(4+22+4)6. 6.00 Osnove fitomedicine (143787)
Bažok, R.R2 60
(39+21+0)6. 6.00 Ekonomika i organizacija proizvodnje u poljoprivredi (26177)
Juračak, J.R1 60
(24+20+16)6. 6.00 Agrarna i ruralna politika 1 (132791)
Mikuš, O.R1 60
(30+0+30)6. 6.00 Osnove herbologije (143996)
Šćepanović, M.R1 60
(43+17+0)6. 6.00 Ekološko pčelarenje i pčele u ekosustavu (143994)
Bubalo, D.R1 60
(32+24+4)6. * moduli su potpuno izborni
-
Hortikultura (180.00 ECTS)
Akademski naziv
Sveučilišni prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) inženjer/inženjerka hortikultura (univ. bacc. ing. agr.)
1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove agroekonomike (98092)
Grgić, I.R1 60
(42+18+0)1. 6.00 Kemija s osnovama biokemije (26251)
Bujan, M.R1 60
(40+15+5)1. 6.00 Agroklimatologija (26118)
Mesić, M.R1 60
(42+14+4)1. 6.00 Botanika (26596)
Britvec, M.R1 60
(26+30+4)1. 3.00 Uvod u mikrobiologiju tla (26500)
Sikora, S.R1 30
(22+6+2)1. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 1 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)1. 3.00 Matematika (154269)
Ninčević, M.R1 30
(30+0+0)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Fiziologija bilja (143875)
Poljak, M.R1 60
(30+28+2)2. 6.00 Pedologija (143876)
Bensa, A.R1 60
(39+18+3)2. 6.00 Poljoprivredne melioracije (143877)
Ondrašek, G.R1 60
(36+20+4)2. 6.00 Osnove fitomedicine (143787)
Bažok, R.R2 60
(39+21+0)2. 6.00 Smjernice ishrane bilja u hortikulturi (143999)
Herak Ćustić, M.R1 60
(44+14+2)2. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 2 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Parkovna dendrologija 1 (144000)
Karlović, K.R2 60
(30+14+16)3. 6.00 Voćarstvo 1 (144002)
Jemrić, T.R2 60
(32+20+8)3. 6.00 Uvod u tehnologiju proizvodnje grožđa i vina (26763)
Maletić, E.R1 60
(40+16+4)3. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 3 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)3. 6.00 Opće povrćarstvo (143956)
Toth, N.R1 60
(26+26+8)3. 6.00 Vinogradarstvo 1 (144001)
Karoglan Kontić, J.R1 60
(34+16+10)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Vinogradarstvo 2 (143857)
Kozina, B.60
(24+30+6)4. 6.00 Vinarstvo (144004)
Jeromel, A.R1 60
(40+20+0)4. 6.00 Cvjećarstvo 1 (144003)
Han Dovedan, I.R1 60
(28+16+16)4. 6.00 Proizvodnja povrća (26724)
Toth, N.R1 60
(28+24+8)4. 6.00 Voćarstvo 2 (143858)
Čmelik, Z.R1 60
(26+26+8)4. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 4 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)4. 5. semestar, 3. godina ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Gljivarstvo (143830)
Kos, I.R1 60
(38+20+2)5. 6.00 Posliježetvena tehnologija (143818)
Krička, T.R1 60
(42+12+6)5. 6.00 Osnove tehnologije rakija od grožđa i vinjaka (143833)
Tupajić, P.R1 60
(30+30+0)5. 6.00 Predikatna, pjenušava i specijalna vina (26399)
Jeromel, A.R1 60
(30+30+0)5. 6.00 Oplemenjivanje bilja (143878)
Pejić, I.R3 60
(46+10+4)5. 6.00 Genetika (64674)
Barić, M.R1 60
(40+16+4)5. 6.00 Zakonodavstvo u agrobiznisu (74657)
Franić, R.R1 60
(40+0+20)5. 6.00 Sjemenarstvo i rasadničarstvo (143826)
Carović-Stanko, K.R1 60
(46+10+4)5. 6.00 Mediteransko voćarstvo (143829)
Benčić, Đ.R1 60
(34+18+8)5. 3.00 Engleski jezik l (144576)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)5. 6.00 Prerada voća i povrća (116661)
Dobričević, N.R1 60
(30+26+4)5. 6.00 Suvremene tehnologije čuvanja i pakiranja voća (26460)
Jemrić, T.R2 60
(36+20+4)5. 3.00 Informatika (143873)
Grbavac, V.R1 30
(15+12+3)5. 6. semestar, 3. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Stručni projekt-Hortikultura (144011) 30
(0+0+30)6. 6.00 Završni rad-Hortikultura (131665) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručna praksa-Hortikultura (144010) 120
(0+0+120)6. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Ljekovito, aromatično i medonosno bilje (143958)
Carović-Stanko, K.R1 60
(40+16+4)6. 3.00 Osnove ukrasnih i sportskih travnjaka (144009)
Bošnjak, K.R1 30
(23+3+4)6. 3.00 Plivanje (143851)
Caput-Jogunica, R.R1 30
(4+22+4)6. 6.00 Povijest poljoprivrede (143852)
Džidić, A.R1 60
(44+12+4)6. 6.00 Primjena ukrasnog bilja (143853)
Poje, M.R1 60
(30+6+24)6. 3.00 Jahanje (143846)
Ramljak, J.R1 30
(8+20+2)6. 6.00 Zaštita povrća i ukrasnog bilja od štetočinja (144007)
Miličević, T.R1 60
(41+14+5)6. 6.00 Temelji uzgoja bilja (157027)
Kisić, I.R1 60
(40+11+9)6. 6.00 Zaštićeni prostori (144006)
Benko, B.R1 60
(28+20+12)6. 6.00 Tehnika u hortikulturnoj proizvodnji (132853)
Sito, S.R1 60
(26+22+12)6. 6.00 Osnove uzgoja aromatičnog i ljekovitog bilja (143841)
Žutić, I.R1 60
(30+24+6)6. 6.00 Zaštita voćaka i vinove loze od štetočinja (144008)
Barić, B.R1 60
(38+16+6)6. 3.00 Oprašivanje bilja pomoću insekata (144005)
Bubalo, D.R1 30
(20+8+2)6. *predmeti izborni za studij
-
Krajobrazna arhitektura (180.00 ECTS)
Akademski naziv
Sveučilišni prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) inženjer/inženjerka krajobrazne arhitekture (univ. bacc. ing. prosp. arch.)
1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Geomorfologija s osnovama geologije (26617)
Krklec, K.R1 60
(35+20+5)1. 6.00 Osnove arhitektonskog projektiranja (144019)
Stergaršek, S.R1 60
(30+20+10)1. 6.00 Botanika (26596)
Britvec, M.R1 60
(26+30+4)1. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 1 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)1. 6.00 Uvod u krajobrazno oblikovanje 1 (144020)
Aničić, B.R1 60
(24+26+10)1. 6.00 Crtanje 1 (144016)
Waldgoni, R.60
(8+48+4)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Pedologija krajobraza (144022)
Husnjak, S.R1 60
(34+20+6)2. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 2 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)2. 6.00 Uvod u krajobrazno oblikovanje 2 (144023)
Aničić, B.R1 60
(20+30+10)2. 6.00 Crtanje 2 (144705)
Waldgoni, R.60
(8+48+4)2. 3.00 Fitocenologija (144021)
Vitasović Kosić, I.R1 30
(14+14+2)2. 6.00 Povijest umjetnosti (26397)
Jurković, M.60
(50+0+10)2. 3.00 Krajobrazna ekologija (26260)
Kerovec, M.30
(18+0+12)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Parkovna dendrologija 1 (144000)
Karlović, K.R2 60
(30+14+16)3. 6.00 Oblikovanje otvorenog prostora I (144026)
Pereković, P.R1 60
(20+29+11)3. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 3 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)3. 6.00 Geodezija i prostorne informacije (144024)
Mastelić Ivić, S.60
(28+28+4)3. 6.00 Likovna analiza i plastično oblikovanje (144025)
Waldgoni, R.60
(8+48+4)3. 6.00 Osnove urbanističkog planiranja (86375)
Lipovac, N.60
(15+39+6)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Parkovna dendrologija 2 (86378)
Karlović, K.R2 60
(15+25+20)4. 6.00 Oblikovanje otvorenog prostora II (144029)
Pereković, P.R1 60
(20+25+15)4. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 4 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)4. 6.00 Krajobrazna tehnika (144028)
Aničić, B.R1 60
(30+24+6)4. 6.00 Daljinska istraživanja u proučavanju krajobraza (144027)
Gajski, D.60
(28+32+0)4. 6.00 Osnove prostornog planiranja (86379) 60
(30+0+30)4. 5. semestar, 3. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove krajobraznog planiranja (26360)
Butula, S.R1 60
(22+8+30)5. 6.00 Uređenje gradskog krajobraza (144032)
Aničić, B.R1 60
(18+14+28)5. 6.00 Razvoj oblikovanja krajobraza (154266)
Rechner Dika, I.R1 60
(35+19+6)5. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 3.00 Principi fiziologije bilja (26408)
Poljak, M.R1 30
(20+5+5)5. 6.00 Agroklimatologija (26118)
Mesić, M.R1 60
(42+14+4)5. 3.00 Matematika (132842)
Ninčević, M.R1 30
(30+0+0)5. 3.00 Engleski jezik l (144576)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)5. 6.00 Plan sadnje i primjena bilja u krajobraznom oblikovanju (154268)
Pereković, P.R1 60
(30+30+0)5. 3.00 Informatika (143873)
Grbavac, V.R1 30
(15+12+3)5. 6.00 Ruralna i urbana sociologija (26434)
Bokan, N.R1 60
(30+4+26)5. 6. semestar, 3. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Završni rad-Krajobrazna arhitektura (131666) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručni projekt-Krajobrazna arhitektura (144037) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručna praksa-Krajobrazna arhitektura (144036) 120
(0+0+120)6. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Poljoprivreda i okoliš (116376)
Mesić, M.R1 60
(40+16+4)6. 3.00 Osnove ukrasnih i sportskih travnjaka (144009)
Bošnjak, K.R1 30
(23+3+4)6. 3.00 Plivanje (143851)
Caput-Jogunica, R.R1 30
(4+22+4)6. 6.00 Održavanje i njega zelenih površina (144033)
Poje, M.R1 60
(28+10+22)6. 6.00 Zaštita okoliša i krajobraza (26534)
Butula, S.R1 60
(26+0+34)6. 6.00 Značaj ishrane bilja u krajobraznoj arhitekturi (86040)
Herak Ćustić, M.R2 60
(44+10+6)6. 3.00 Jahanje (143846)
Ramljak, J.R1 30
(8+20+2)6. 3.00 Državna uprava-organizacija i djelovanje (26166)
Petak, Z.30
(28+0+2)6. 3.00 Govorničke vještine (26216)
Varošanec-Škarić, G.R1 30
(6+0+24)6. 6.00 Konstrukcije i materijali u krajobraznoj arhitekturi (154277)
Stergaršek, S.R2 60
(30+10+20)6. 6.00 Tipologija krajobraza (144035)
Butula, S.R1 60
(10+50+0)6. * student treba izabrati najmanje 18 ECTS-a iz ove grupe predmeta
** student treba izabrati najmanje 12 ECTS-a iz ove grupe predmeta
-
Poljoprivredna tehnika (180.00 ECTS)
Akademski naziv
Sveučilišni prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) inženjer/inženjerka poljoprivredne tehnike (univ. bacc. ing. agr.)
1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Agrikulturna kemija (63907)
Vinceković, M.R1 60
(40+15+5)1. 6.00 Osnove agrikulture (116358)
Mesić, M.R1 60
(48+6+6)1. 3.00 Matematika 1 (132842)
Ninčević, M.R1 30
(28+0+2)1. 6.00 Uređivanje proizvodnih površina (144041)
Mustać, I.R1 60
(37+19+4)1. 6.00 Elementi i materijali poljoprivrednih strojeva i opreme (144040)
Pliestić, S.R1 60
(40+14+6)1. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 1 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)1. 3.00 Informatika (143873)
Grbavac, V.R1 30
(15+12+3)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Osnove stočarstva (143797)
Mioč, B.R1 60
(50+10+0)2. 6.00 Ratarstvo (144043)
Pospišil, A.R1 60
(33+24+3)2. 6.00 Osnove fitofarmacije (144042)
Mešić, A.R1 60
(46+10+4)2. 6.00 Transport u poljoprivredi (144044)
Pliestić, S.R1 60
(40+14+6)2. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 2 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)2. 6.00 Osnove uzgoja drvenastih kultura (143799)
Kozina, B.60
(33+23+4)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Prerada voća i povrća (116661)
Dobričević, N.R1 60
(30+26+4)3. 6.00 Posliježetvena tehnologija (143818)
Krička, T.R1 60
(42+12+6)3. 6.00 Motori SUI i traktori (144045)
Filipović, D.R1 60
(30+30+0)3. 6.00 Tehnika u ratarskoj proizvodnji (132861)
Kovačev, I.R1 60
(30+30+0)3. 6.00 Tehnika u stočarskoj proizvodnji (132860)
Filipović, D.R1 60
(30+30+0)3. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 3 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Ergonomija i zaštita na radu (132862)
Filipović, D.R1 60
(30+30+0)4. 6.00 Navodnjavanje (144047)
Romić, D.R1 60
(30+26+4)4. 6.00 Racionalno iskorištavanje poljoprivrednih strojeva (132864)
Kovačev, I.R1 60
(30+15+15)4. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 4 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)4. 6.00 Tehnika u hortikulturnoj proizvodnji (132853)
Sito, S.R1 60
(26+22+12)4. 6.00 Izvođenje melioracijskih sustava (144046)
Šimunić, I.R1 60
(40+16+4)4. 5. semestar, 3. godina ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Objekti i oprema u stočarstvu (143901)
Ivanković, A.R1 60
(38+14+8)5. 6.00 Agroklimatologija (26118)
Mesić, M.R1 60
(42+14+4)5. 6.00 Ukrasno bilje (26750)
Židovec, V.R2 60
(24+24+12)5. 6.00 Uvod u ekološku poljoprivredu (26756)
Kisić, I.R1 60
(28+20+12)5. 6.00 Energetska iskoristivost biomase i biogoriva u poljoprivredi 1 (143879)
Voća, N.R1 60
(40+12+8)5. 3.00 Engleski jezik l (144576)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)5. 6.00 Osnove hidraulike i toplinske tehnike u poljoprivredi (132867)
Pliestić, S.R1 60
(40+20+0)5. 6.00 Biomasa poljoprivrednih kultura (144048)
Leto, J.R1 60
(46+10+4)5. 6.00 Neinvazivne metode u preradi poljoprivrednih proizvoda (132868)
Voća, S.R1 60
(44+0+16)5. 6.00 Održavanje poljoprivrednih strojeva i opreme (143832)
Filipović, D.R1 60
(30+25+5)5. 6. semestar, 3. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Završni rad-Poljoprivredna tehnika (131667) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručni projekt-Poljoprivredna tehnika (144052) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručna praksa-Poljoprivredna tehnika (144051) 120
(0+0+120)6. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Tehnološki postupci obrade hortikulturnih sirovina (86027)
Voća, S.R1 60
(44+12+4)6. 6.00 Krmno bilje na oranicama (143887)
Maćešić, D.R1 60
(24+30+6)6. 6.00 Pedologija (143876)
Bensa, A.R1 60
(39+18+3)6. 6.00 Tehnika u ekološkoj poljoprivredi i brdsko-planinskim uvjetima (144050)
Sito, S.R1 60
(30+20+10)6. 6.00 Agrarna i ruralna politika 1 (132791)
Mikuš, O.R1 60
(30+0+30)6. 6.00 Strojevi i metode za aplikaciju pesticida (144029)
Kovačev, I.R1 60
(30+30+0)6. 6.00 Ekološko stočarstvo (26173)
Konjačić, M.R1 60
(44+5+11)6. 6.00 Razvoj strojeva i opreme u poljoprivredi (132870)
Pliestić, S.R1 60
(38+18+4)6. 6.00 Pčelarstvo (143850)
Bubalo, D.R1 60
(30+24+6)6. 6.00 Poljoprivreda i okoliš (116376)
Mesić, M.R1 60
(40+16+4)6. U 5. semestru obvezno je upisati minimalno 24 ECTS-a s liste predmeta izbornih za studij (označeni IZB*).
U 6. semestru obvezno je upisati OBV predmete i minimalno 12 ECTS-a s liste izbornih predmeta za studij (IZB*).
-
Zaštita bilja (180.00 ECTS)
Akademski naziv
Sveučilišni prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) inženjer/inženjerka zaštite bilja (univ. bacc. ing. agr.)
1. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Kemija s osnovama biokemije (26251)
Bujan, M.R1 60
(40+15+5)1. 6.00 Osnove agrikulture (116358)
Mesić, M.R1 60
(48+6+6)1. 6.00 Osnove agroekonomike (98092)
Grgić, I.R1 60
(42+18+0)1. 6.00 Botanika (26596)
Britvec, M.R1 60
(26+30+4)1. 3.00 Uvod u mikrobiologiju tla (26500)
Sikora, S.R1 30
(22+6+2)1. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 1 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)1. 3.00 Matematika (154269)
Ninčević, M.R1 30
(30+0+0)1. 2. semestar, 1. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Fiziologija bilja (143875)
Poljak, M.R1 60
(30+28+2)2. 6.00 Osnove povrćarstva (64673)
Benko, B.R1 60
(34+22+4)2. 6.00 Osnove uzgoja drvenastih kultura (143799)
Kozina, B.60
(33+23+4)2. 6.00 Osnove proizvodnje ratarskih kultura (144054)
Svečnjak, Z.R1 60
(30+30+0)2. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 2 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)2. 6.00 Specijalna zoologija (26738)
Grubišić, D.R1 60
(32+22+6)2. 3. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Načela fitofarmacije (144056)
Mešić, A.R1 60
(42+10+8)3. 6.00 Genetika (64674)
Barić, M.R1 60
(40+16+4)3. 6.00 Osnove biljne patologije (144057)
Miličević, T.R1 60
(30+18+12)3. 6.00 Aplikacija pesticida (144055)
Mešić, A.R1 60
(37+19+4)3. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 3 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)3. 6.00 Opća entomologija (132871)
Gotlin Čuljak, T.R1 60
(35+21+4)3. 4. semestar, 2. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 0.50 Tjelesna i zdravstvena kultura 4 (161189)
Caput-Jogunica, R.; Ćurković, S.R1 30
(0+30+0)4. 3.00 Zoocidi (144060)
Bažok, R.R2 30
(16+8+6)4. 3.00 Sredstva za suzbijanje biljnih patogena (144059)
Đermić, E.R1 30
(20+10+0)4. 6.00 Biljni patogeni (26587)
Topolovec-Pintarić, S.R1 60
(33+22+5)4. 3.00 Herbicidi (157063)
Barić, K.R1 30
(18+12+0)4. 6.00 Osnove herbologije (143996)
Šćepanović, M.R1 60
(43+17+0)4. 3.00 Primijenjena herbologija (156993)
Barić, K.R1 30
(20+10+0)4. 6.00 Poljoprivredna entomologija (144061)
Gotlin Čuljak, T.R1 60
(30+30+0)4. 5. semestar, 3. godina ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Gljivarstvo (143830)
Kos, I.R1 60
(38+20+2)5. 6.00 Mediteransko voćarstvo (143829)
Benčić, Đ.R1 60
(34+18+8)5. 6.00 Oplemenjivanje bilja (143878)
Pejić, I.R3 60
(46+10+4)5. 6.00 Uvod u ekološku poljoprivredu (26756)
Kisić, I.R1 60
(28+20+12)5. 6.00 Agroklimatologija (26118)
Mesić, M.R1 60
(42+14+4)5. 6.00 Ukrasno bilje (26750)
Židovec, V.R2 60
(24+24+12)5. 6.00 Sjemenarstvo i rasadničarstvo (143826)
Carović-Stanko, K.R1 60
(46+10+4)5. 6.00 Biljna biokemija (64679)
Šoškić, M.R1 60
(52+8+0)5. 3.00 Engleski jezik l (144576)
Miholjančan, T.R3 30
(15+15+0)5. 6.00 Osnove vinogradarstva (132843)
Karoglan Kontić, J.R1 60
(38+10+12)5. 6.00 Voćarstvo (157028)
Skendrović Babojelić, M.R2 60
(42+16+2)5. 3.00 Informatika (143873)
Grbavac, V.R1 30
(15+12+3)5. 6. semestar, 3. godina ECTS Obvezni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 12.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Završni rad-Zaštita bilja (131668) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručni projekt-Zaštita bilja (144066) 30
(0+0+30)6. 3.00 Stručna praksa-Zaštita bilja (144065) 120
(0+0+120)6. ECTS Izborni predmet
=> Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 18.00@ Sati
nastaveSem. 6.00 Ishrana bilja (26236)
Karažija, T.R1 60
(42+14+4)6. 6.00 Zaštićeni prostori (144006)
Benko, B.R1 60
(28+20+12)6. 6.00 Pedologija (143876)
Bensa, A.R1 60
(39+18+3)6. 6.00 Industrijsko bilje (143885)
Pospišil, M.R1 60
(38+16+6)6. 3.00 Plivanje (143851)
Caput-Jogunica, R.R1 30
(4+22+4)6. 6.00 Povijest poljoprivrede (143852)
Džidić, A.R1 60
(44+12+4)6. 3.00 Jahanje (143846)
Ramljak, J.R1 30
(8+20+2)6. 6.00 Cvjećarstvo 1 (144003)
Han Dovedan, I.R1 60
(28+16+16)6. 6.00 Zaštita ratarskih kultura od štetočinja (144064)
Bažok, R.R1 60
(46+14+0)6. 6.00 Temelji uzgoja bilja (157027)
Kisić, I.R1 60
(40+11+9)6. 6.00 Zaštita voćaka i vinove loze od štetočinja (144008)
Barić, B.R1 60
(38+16+6)6. 6.00 Zaštita povrća i ukrasnog bilja od štetočinja (144007)
Miličević, T.R1 60
(41+14+5)6. 6.00 Poljoprivreda i okoliš (116376)
Mesić, M.R1 60
(40+16+4)6. U 5. semestru obvezno je upisati od 12 ECTS-a s liste predmeta izbornih za studij (označeni IZB* ).
U 6. semestru obvezno je upisati OBV predmete i 18 ECTS-a s liste izbornih predmeta za studij (IZB*).
-
Agrarna ekonomika (180.00 ECTS)